Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chiny: Wizyta studyjna w Chinach

Sobota, 24 stycznia 2015, 12:07
Autor: red.
Chiny: Wizyta studyjna w Chinach
Fot. użyczone
– To kontynuacja projektu rozpoczętego w 2014 roku. Rewizyta u azjatyckich partnerów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest w całości finansowana z pieniędzy unijnych. W programie są spotkania z samorządami lokalnymi, regionalnymi władzami i przedsiębiorcami oraz nawiązanie partnerstwa pomiędzy Wałbrzychem a miastem Tienjin – prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska wylicza główne cele wizyty studyjnej, która rozpoczyna się w tym tygodniu w Chinach.

Wśród azjatyckich inwestycji w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dominuje branża motoryzacyjna. Na terenie WSSE działa 17 firm z kapitałem azjatyckim: japońskim (12 firm), koreańskim (4) i indyjskim (1). Łącznie przedsiębiorcy zainwestowali ponad 5,3 mld zł i zatrudnili ponad 4,5 tysiąca osób.

W maju ubiegłego roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” gościła delegację z Chin. Wizyta ta była częścią projektu dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej, którego celem jest rozwój współpracy wybranych regionów Unii Europejskiej i Chin.
Z kolei w listopadzie odbyło się europejsko-chińskie seminarium na temat polityki regionalnej, w którym udział wziął przedstawiciel WSSE „INVEST-PARK” oraz Urzędu Miasta Wałbrzycha i Świdnicy. Spotkanie odbyło się w mieście Chengdu w Chinach i było okazją do zaprezentowania regionu dolnośląskiego, a także oferty inwestycyjnej wałbrzyskiej specjalnej strefy.

Styczniowa misja z udziałem m.in. Prezes WSSE „INVEST-PARK” Barbary Kaśnikowskiej, wicemarszałka województwa dolnośląskiego Andrzeja Kosióra, prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja i prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej oraz przedsiębiorców działających na terenie WSSE ma na celu nawiązanie kontaktów biznesowych, możliwości współpracy gospodarczej oraz podpisanie porozumienia pomiędzy miastem Tienjin – dzielnicą Wuqing w Chińskiej Republice Ludowej a miastem Wałbrzych. W gronie przedsiębiorców reprezentujących nasz region, znalazł się m.in. Marcin Siennicki ze świdnickiej spółki Cloos Polska. Delegacja odwiedzi m.in. zakłady produkcyjne działające na terenie stref przemysłowych w Chinach.

Fot. Podczas majowej wizyty w Wałbrzychu przedstawiciele Prowincji Syczuan zwiedzili między innymi Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój, Park Wielokulturowy Stara Kopalnia oraz tereny inwestycyjne, głównie należące do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group