Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1104
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wizyta TVP

Wtorek, 5 marca 2024, 11:09
Autor: red
Świebodzice: Wizyta TVP
Fot. UM Świebodzice
4 marca (poniedziałek) do Kościoła pw. św. Mikołaja w Świebodzicach przyjechała ekipa telewizyjna z TVP.

Zafascynowany historią tego miejsca oraz Świebodzic redaktor Marcin Bradke nagrał materiał z przewodniczką i miłośniczką miasta Różą Stolarczyk, oraz Dziekanem Dekanatu Świebodzickiego Księdzem Proboszczem Józef Siemaszem.
Jak informuje nas redaktor, film będzie doskonałym narzędziem promocyjnym obiektu sakralnego, ale również całego miasta. Ekipę telewizyjną powitał Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Wydziałem Promocji, dziękując realizatorom filmu za zainteresowanie naszym miastem, a w wyraz wdzięczności przekazał lokalny słodki upominek z ZPC Śnieżka S.A.

Podczas materiału filmowego Dziekan oraz Róża Stolarczyk wymieniali m.in. datę, kiedy kościół był konsekrowany (1228 r.), podkreślając, że jest to najstarszy Kościół w murach miejskich, a jako ciekawostkę możemy podać, że za 4 lata będziemy świętować 800-lecie tej świątyni. Proboszcz podkreślał, że jest dumny, ponieważ Burmistrz Miasta wspiera troskę o remonty, Dziekan zachęcał do odwiedzania zabytkowej Krypty Hochbergów i znajdujących się tam odrestaurowanych sarkofagów. Zapraszamy do obejrzenia emisji materiału filmowego, która planowana jest na sobotę (9 marca) o godz. 1800 na antenie TVP 3.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group