Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1377
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wizyta u maluchów

Sobota, 7 stycznia 2023, 13:33
Autor: red
Świdnica: Wizyta u maluchów
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusz świdnickiej komendy – przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem o imieniu „Riko”, odwiedzili maluchy z „Klubu Dziecięcego Dzieciaki do Dzieła” w Świdnicy. Celem wizyty było przybliżenie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Było to kolejne w tym roku szkolnym spotkanie najmłodszych z funkcjonariuszami, ukierunkowane na profilaktykę oraz bezpieczeństwo.

W trakcie spotkania mali słuchacze dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do żłobka, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjant przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega praca policjanta.

Na zakończenie spotkania maluchy mogły osobiście poznać psa służbowego o imieniu „Riko”. Była to doskonała okazja do przeprowadzenia lekcji edukacyjnej, dotyczącej zasad właściwego zachowania w przypadku napotkania obcego zwierzęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group