Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice/Świdnica: Wizyta w schronisku

Wtorek, 26 listopada 2019, 11:14
Aktualizacja: 14:16
Autor: red
Świebodzice/Świdnica: Wizyta w schronisku
Fot. UM Świebodzice
25 listopada burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula wraz z pracownikami odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Wizyta w schronisku miała na celu rozeznanie się jak funkcjonuje ten Obiekt, jakie są koszty i warunki powstania schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Obiekt w Świdnicy działa od 1 stycznia 2017 r. i jest miejscem nowoczesnym, dostosowanym do najnowszych standardów. Schronisko jest wyposażone w ogrzewane boksy dla psów, przestronne pomieszczenia dla kotów, miejsca pracy dla lekarza weterynarii oraz pomieszczenia biurowo-administracyjne. W schronisku przebywa na stałe czterdzieści psów i około 25 kotów. Schronisko przykłada dużą wagę do utrzymania bardzo dobrych warunków dla swych podopiecznych.

Na tą chwilę w Gminie Świebodzice nie ma schroniska dla zwierząt, co nie zmienia faktu, że nie otacza ich opieką. W świebodzicach funkcjonuje Program Opieki Nad Zwierzętami Bezdomnymi oraz Zapobiegania Bezdomności Zwierząt. Program obejmuje realizację następujących zadań: zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, sprawowanie opieki nad kotami wolno żyjącymi, współpracę ze społecznymi opiekunami kotów wolno żyjących, pomoc w dokarmianiu kotów, pomoc w przetrwaniu kotów w trudnych warunkach atmosferycznych, zapewnienie kotom wolno żyjącym niezbędnej pomocy weterynaryjnej, zapewnienie i pokrywanie kosztów sterylizacji i kastracji, zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej zwierzętom poszkodowanym w wyniku zdarzeń drogowych. Na realizację zadań objętych programem Gmina Świebodzice przeznaczyła w budżecie na 2019 r. kwotę 134 500,00 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group