Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 493
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wkrótce budowa Klubu Seniora

Piątek, 9 marca 2018, 13:19
Autor: red
Świebodzice: Wkrótce budowa Klubu Seniora
Fot. UM Świebodzice
To będzie jedna z ważniejszych społecznie inwestycji na Osiedlu Sudeckim w Świebodzicach.

Miasto przystąpi do budowy świetlicy środowiskowej dla seniorów, zamieszkujących w tym obszarze miasta. Jest już wyłoniony wykonawca, jest także zapewnione finansowanie, bo budowa świetlicy jest elementem dużego projektu rewitalizacji obszaru ulic: Krasickiego, Słowackiego i Piaskowej, Jego wartość to 5,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie blisko 3,2 mln zł.

Budowa świetlicy, nazywanej już teraz Klubem Seniora, kosztować będzie ponad 334 tys. zł. Obiekt zlokalizowany będzie w pawilonie handlowym, w centrum osiedla, w pomieszczeniach udostępnionych przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Świebodzicach.

Ideą powstania tego miejsca jest integracja i aktywizacja społeczności w tej części miasta. Osiedle Sudeckie to jedno z pierwszych osiedli, które powstało w Świebodzicach, obecnie zamieszkuje je wiele osób starszych. Świetlica pozwoli zaktywizować te osoby, zachęcić je do działania na rzecz siebie i innych.

W klubie będą prowadzone warsztaty, spotkania z terapeutami, będzie to miejsce spotkań i ciekawego spędzania czasu.
- Na tym osiedlu jest bardzo dużo osób starszych, wiele z nich spędza całe dnie w czterech ścianach. Taka świetlica pozwoli ludziom wrócić do społeczeństwa, ponownie poczuć się przydatnym, czy chociażby miło spędzić część dnia – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który jest wielkim entuzjastą przedsięwzięcia. Zadanie jest jednym z priorytetów w zakresie polityki społecznej i elementem rewitalizacji zdegradowanych obszarów miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group