Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Wkrótce zaczną

Sobota, 20 maja 2023, 7:07
Autor: red
Imbramowice: Wkrótce zaczną
Fot. UM Żarów
Wraz z rozpoczęciem tegorocznych wakacji ruszą prace przy termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora, w obecności dyrektor szkoły Marioli Czarneckiej, podpisali umowę z wykonawcą inwestycji Zakładem Ogólnobudowlanym „OLMAX", który wygrał przetarg na realizację tego zadania.
Niebawem szkoła zyska nową instalację grzewczą, okna, drzwi, a jej wizerunek zmieni się nie do poznania. Wszystko w ramach termomodernizacji, na którą gmina Żarów pozyskała dofinansowanie w wysokości 4,9 mln złotych z Funduszu Rządowego Polski Ład.

- To bardzo ważna i długo wyczekiwana, zarówno przez mieszkańców, jak i nauczycieli oraz uczniów, inwestycja. Jak zapowiada wykonawca, prace rozpoczną się po oficjalnym przekazaniu placu budowy i podpisaniu niezbędnych pozwoleń na rozpoczęcie inwestycji. Będziemy Państwa na bieżąco informować o kolejnych etapach tego zadania – mówi burmistrz Leszek Michalak.

W ramach termomodernizacji wykonane zostanie ocieplenie budynków zewnętrznych, dachu, wymieniona będzie stolarka drzwiowa i okienna oraz drzwi wejściowe. I co ważne, szkoła zyska także nową instalację grzewczą. Budynek szkoły zostanie gruntownie wyremontowany. Będzie nowoczesny, ekologiczny i przyjazny środowisku.

- Projekt termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach wielokrotnie omawialiśmy z dyrektor szkoły oraz przedstawicielami Rady Rodziców i Rady Szkoły. Wszyscy uczestniczyli w całym procesie projektowania i opiniowania tej inwestycji. Prace rozpoczną się w czerwcu, a wykonawca inwestycji, zgodnie z podpisaną umową, ma dokładnie 400 dni na wykonanie całego zadania – zaznacza zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 4.858.840,27 złotych. Termomodernizacja budynku szkoły finansowana będzie ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 4,9 mln zł z Funduszu Rządowego Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group