Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Kłodzko: WKU nie zostanie tu

Piątek, 31 grudnia 2010, 10:35
Aktualizacja: 10:37
Autor: KO
Świdnica/Kłodzko: WKU nie zostanie tu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nie udało się obronić Wojskowej Komendy Uzupełnień w Świdnicy. Nie pomogły apele i demonstracja z transparentem z napisem: „WKU zostań tu”. Od jutra mieszkańcy naszego powiatu (ale też powiatów dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego) sprawy związane z powszechnym obowiązkiem obrony będą mogli załatwiać w Kłodzku.

I to w Kłodzku można teraz uzyskać wpis w książeczce wojskowej i informacje o nowych ochotniczych formach służby wojskowej -w ramach Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) czy służby przygotowawczej.

- WKU z dniem dzisiejszym zostaje rozwiązana, niestety. Wszystkie zadania przejmuje WKU Kłodzko - mówi Kazimierz Siemieniecki, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego świdnickiego starostwa. - Niestety, ponieważ my jako Wydział Zarządzania Kryzysowego mamy również wiele wspólnych zadań lub uzgodnień, które można było realizować na miejscu na bieżąco, teraz to już będzie cała wyprawa, niestety już jest po fakcie.

Rozformowanie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Świdnicy nastąpiło zgodnie z rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z 4 marca. W Świdnicy protestowali kombatanci i samorządowcy. Na nic.

Od stycznia sprawy można załatwiać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Kłodzku – adres: ul. Bohaterów Getta 7, 57-300 Kłodzko.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group