Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 685
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Władze miasta Strzegomia i licealiści na uroczystościach wojskowych we Wrocławiu

Wiadomości: Strzegom
Piątek, 7 kwietnia 2017, 15:43
Autor: red
Fot. UM Strzegom
We Wrocławiu uroczystości związane ze zmianą dowódcy 10 Pułku Dowodzenia.

Dotychczasowy dowódca pułkownik Kazimierz Łucki otrzymał nowe obowiązki na stanowisku komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, a jego miejsce zajął pułkownik Dariusz Dejneka.

Na uroczystości pojawili się przedstawiciele Strzegomia: burmistrz Zbigniew Suchyta, dyr. Tomasz Marczak wraz z klasą mundurową i nauczycielami: Przemysławem Stempniewiczem i Piotrem Bułakowskim.

Zmiana dowódcy 10. Pułku Dowodzenia miała wyjątkową oprawę. Asysta Orkiestry Wojska Polskiego, ceremoniał wojskowy, defilada pododdziałów - to tylko niektóre elementy uroczystości.

Obecność klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu była związana z bardzo aktywną współpracą licealistów z wrocławską jednostką, która dotyczy przede wszystkim szkolenia strzeleckiego uczniów LO na nowoczesnym systemie szkolno-treningowym „Śnieżnik 2”.

Wystawienie pododdziału przez klasy mundurowe Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu zostało docenione przez minister Elżbietę Witek, która podziękowała uczniom za obecność na uroczystości, a także nowego dowódcę pułkownika Dariusz Dejneka, który obiecał kontynuację owocnej współpracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group