Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Władze miasta Strzegomia i licealiści na uroczystościach wojskowych we Wrocławiu

Piątek, 7 kwietnia 2017, 15:43
Autor: red
Strzegom: Władze miasta Strzegomia i licealiści na uroczystościach wojskowych we Wrocławiu
Fot. UM Strzegom
We Wrocławiu uroczystości związane ze zmianą dowódcy 10 Pułku Dowodzenia.

Dotychczasowy dowódca pułkownik Kazimierz Łucki otrzymał nowe obowiązki na stanowisku komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, a jego miejsce zajął pułkownik Dariusz Dejneka.

Na uroczystości pojawili się przedstawiciele Strzegomia: burmistrz Zbigniew Suchyta, dyr. Tomasz Marczak wraz z klasą mundurową i nauczycielami: Przemysławem Stempniewiczem i Piotrem Bułakowskim.

Zmiana dowódcy 10. Pułku Dowodzenia miała wyjątkową oprawę. Asysta Orkiestry Wojska Polskiego, ceremoniał wojskowy, defilada pododdziałów - to tylko niektóre elementy uroczystości.

Obecność klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu była związana z bardzo aktywną współpracą licealistów z wrocławską jednostką, która dotyczy przede wszystkim szkolenia strzeleckiego uczniów LO na nowoczesnym systemie szkolno-treningowym „Śnieżnik 2”.

Wystawienie pododdziału przez klasy mundurowe Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu zostało docenione przez minister Elżbietę Witek, która podziękowała uczniom za obecność na uroczystości, a także nowego dowódcę pułkownika Dariusz Dejneka, który obiecał kontynuację owocnej współpracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group