Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Włamywał się do mieszkań – został zatrzymany przez policjantów

Czwartek, 29 maja 2014, 11:42
Aktualizacja: 11:43
Autor: red.
Region: Włamywał się do mieszkań – został zatrzymany przez policjantów
Fot. KWP Wrocław
Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania. Wspólne działania funkcjonariuszy z powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego i dzierżoniowskiego doprowadziły do ustalenia i w efekcie zatrzymania podejrzanego o szereg kradzieży z mieszkań na terenie Wałbrzycha oraz innych miejscowości. Łupem sprawcy padały głównie pieniądze i biżuteria. Policjanci odzyskali już część utraconego mienia. Zatrzymany odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy miejskiej wspólnie z policjantami ze Świdnicy i Dzierżoniowa od pewnego czasu podejrzewali jednego z mieszkańców powiatu wrocławskiego o związek z włamaniami do mieszkań. Do zdarzeń miało dochodzić na terenie powiatu wałbrzyskiego oraz miejscowości ościennych.

Zebrane w tej sprawie przez policjantów materiały i dowody pozwoliły na zatrzymanie 39-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, łupem sprawcy padały głównie pieniądze i biżuteria. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanego policjanci zabezpieczyli sprzęt służący mu do włamań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń.

Wobec podejrzanego sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za kradzieże i włamania grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group