Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Włamywał się kilkukrotnie, wyrywał instalację elektryczną ze ścian, spowodował straty na kwotę 90 tys. złotych –

Sobota, 1 kwietnia 2017, 7:15
Autor: red
Świdnica: Włamywał się kilkukrotnie, wyrywał instalację elektryczną ze ścian, spowodował straty na kwotę 90 tys. złotych –
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 34–letniego mieszkańca naszego powiatu, podejrzewanego o kilkukrotnie dokonanie kradzieży z włamaniem do budynków rolniczej spółdzielni produkcyjnej.

Przedstawiciele jednej z rolniczych spółdzielni produkcyjnych z terenu powiatu świdnickiego zawiadomili tutejszą jednostkę policji o kilku kradzieżach z włamaniem na ich szkodę.

Z poczynionych przez funkcjonariuszy ustaleń wynikało, iż sprawca po uszkodzeniu drzwi wejściowych do pomieszczeń gospodarczych wchodził do środka, a następnie dokonywał kradzieży wszelkich elementów, z których mógł pozyskać miedź. Robił przy tym niemałe spustoszenie i powodował duże zniszczenia. Wyrywał między innymi instalację elektryczną ze ścian, podobnie jak wentylatory, które następnie uszkadzał wyciągając z ich wnętrza jedynie miedziane podzespoły. Samych tylko przewodów elektrycznych ukradł ponad 3 tys. metrów. W ten sposób sprawca spowodował łączne straty w kwocie 90 tys. złotych.

Pracujący nad tą sprawą Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy weryfikowali różne informacje, w efekcie dwa dniu temu zatrzymując jako podejrzewanego, 34-letniego mieszkańca naszego powiatu. Decyzja policjantów okazała się trafna. Mężczyzna przyznał się do popełnienia opisanych czynów. Wyjaśnił, iż włamywał się czterokrotnie, a skradzioną miedź po prostu sprzedawał. Wątek ten pozostaje jeszcze przedmiotem dalszych ustaleń.

Teraz sprawą 34-latka zajmie się sąd. Przypomnijmy, iż kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group