Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1037
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Włochy – moje życie

Piątek, 8 kwietnia 2011, 0:59
Aktualizacja: Piątek, 8 kwietnia 2011, 20:17
Autor: GrA
Świdnica: Włochy – moje życie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Języka włoskiego nauczył się sam. Zajęło mu to dwa lata. Od października planuje rozpoczęcie studiów na kierunku język arabski w Rzymie. Póki, co ten świdnicki samouk w konkursie wiedzy o Włoszech i języku włoskim pobił swoich rówieśników z Wrocławia i Zamościa.

Mowa o tegorocznym maturzyście Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych Januszu Kondziarzu, który pierwszego kwietnia w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Języku Włoski i Włoszech „Il bel Pease” zdobył pierwsze miejsce, zostawiając daleko w tyle swoich rówieśników z Wrocławia i Zamościa. By dostać się do finału konkursu Janusz wcześniej pomyślnie przeszedł dwa etapy kwalifikacyjne.

– W finale musieliśmy zaprezentować przygotowaną przez siebie prezentację dotyczącą Włoch oraz porozmawiać z jury konkursu. Oczywiście wszystko w języku włoskim – śmieje się Janusz Kondziarz. – Ja przygotowałem prezentację „Włochy widziane moimi oczami”. Skupiłem się na pokazaniu rzeczy, które dziwią obcokrajowców, jak choćby to, że co 30 kilometrów zmienia się tam dialekt, czy to, że Sycylia z Sardynią jeszcze nie tak dawno zupełnie się nie rozumiały z uwagi na różnorodność dialektów.

W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca Janusz Kondziarz otrzymał rok bezpłatnej nauki na jednej z wrocławskich uczelni oraz bezpłatny kurs językowy.

– Generalnie bardzo lubię uczyć się języków obcych. Włoskim zafascynowałem się jeszcze w gimnazjum. Miałem w domu książki, bo siostra wcześniej uczyła się włoskiego, więc zacząłem się uczyć – wyjaśnia Janusz. Tyle, że chłopak po maturze zamierza wyjechać na studia do Włoch. – Chciałbym studiować arabski we Włoszech, bo uważam, że to niezwykły i fascynujący język – mówi Janusz. A my serdecznie gratulujemy i życzymy mu wielu sukcesów!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group