Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1060
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Woda to podstawa

Sobota, 2 kwietnia 2022, 7:09
Autor: red
Strzegom: Woda to podstawa
Fot. UM Strzegom
W czwartek 24 marca br. w ramach Projektu "Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy – wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom" klasy 5a i 6a wraz z opiekunami S. Wilczak, D. Mielcarek i J. Krogelem uczestniczyli w wyjeździe do wrocławskiego "Hydropolis".

"Hydropolis" to centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z zabawą oraz nowoczesną interaktywną formą wystawienniczą. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach wprowadzających ich w arkana chemii. Na zajęciach samodzielnie przygotowywali lampę lawową oraz tęczę. Zwieńczeniem warsztatu był efektowny, ale zarazem prosty eksperyment - ,,woda gazowana'', który będą mogli powtórzyć w domowych warunkach. Po warsztatach wspólnie z przewodnikiem mieli okazję zwiedzenia wystawy.

Mamy nadzieję, że wyjazd ten przyczynił się do poszerzenia wiedzy o wodzie oraz stworzeniach zamieszkujących morza i oceany - od kilkumetrowych rekinów, przez ławice ryb, po najmniejsze bakterie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę w ramach naszego projektu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group