Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 640
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojciech Chuchała gotowy do startu

Wiadomości: 40. Rajd Świdnicki Krause
Wtorek, 17 kwietnia 2012, 0:05
Aktualizacja: Wtorek, 17 kwietnia 2012, 19:56
Autor: red.
Fot. użyczone
Dokładnie 60 dni upłynie pomiędzy pierwszą i drugą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012. Przez dwa miesiące zawodnicy musieli się przestawić na zupełnie inne warunki. Po 8. Rajdzie Lotos Baltic Cup, rozegranym w specyficznej, zimowej aurze, przyszła pora na ściganie się po asfaltach w Górach Sowich podczas 40. Rajdu Świdnickiego Krause.

Jubileuszowa edycja imprezy stoi pod znakiem zmian, a największą z nich jest konfiguracja tras, które ominą słynne patelnie walimskie. Zabraknie także odcinka testowego, a po wielu latach zawody powrócą na ulice Świdnicy, gdzie w piątkowy wieczór zostaną rozegrane dwa oesy.

Z czwartym numerem na kultowych odcinkach specjalnych w okolicach Świdnicy pojawi się załoga Lotos - Subaru Poland Rally Team. Wojtek Chuchała i Kamil Heller pracowicie spędzili tygodnie poprzedzające drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Najpierw przyszła pora na testy pod okiem Urmo Aavy, a następnie reprezentanci L-SPRT stanęli na starcie Rally Presov. I choć niemal pewne podium w pierwszej rundzie słowackiego czempionatu uciekło po uszkodzeniu opony, to Chuchała wraz ze swoim pilotem nie dali za wygraną, drugiego dnia finiszując na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej i pierwszym w grupie N.

- Rally Presov pomógł nam rozjeździć się na początku sezonu i w pełni sił stanąć na starcie Rajdu Świdnickiego. Myślę, że specyfika słowackich tras była dość zbliżona do oesów, które przemierzymy już w ten weekend. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, co wraz z mocnym wsparciem całego zespołu i naszych partnerów: Subaru Import Polska, LOTOS Oil z marką olejów LOTOS Quazar, LOTOS Paliwa z marką paliw LOTOS Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Mega Service Recycling, Geberit, SJS oraz Sony VAIO, pozwala liczyć na udane zawody i ciekawą rywalizację. Szkoda trochę, że nie pojedziemy po patelniach w Walimiu, bo to kultowy fragment trasy, na którym można złożyć się bokiem dla kibiców. Na pewno nie zabraknie jednak wielu ciekawych miejsc, gdzie da się wykonać wspaniałe zdjęcia i zwyciężyć w naszym konkursie fotograficznym, do udziału w którym zapraszamy - komentował Wojtek Chuchała.

- Przed nami pierwszy rajd asfaltowy w tegorocznym cyklu RSMP więc nie możemy się go już doczekać. Po Rally Presov i testach jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni, więc pozostaje tylko wykorzystać wszystkie treningowe kilometry. Mamy nadzieję, że tym razem szczęście dopisze, podobnie jak dopisała konkurencja. Cieszy nas, że obsada w ence jest coraz liczniejsza i będzie się z kim ścigać. Liczymy, że zapewni to kibicom jeszcze więcej emocji - dodał Kamil Heller.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group