Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wojewoda spotkał się z samorządowcami

Piątek, 20 maja 2022, 7:08
Autor: red
Świdnica: Wojewoda spotkał się z samorządowcami
Fot. UM Świdnica
Z inicjatywy wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w środę, 18 maja w Urzędzie Miejskim w Świdnicy odbyło się spotkanie z samorządowcami powiatu świdnickiego.

Rozmowa dotyczyła aktualnego oraz przyszłego wsparcia dla obywateli Ukrainy, którzy w naszym powiecie otrzymali schronienie.

- Dziękuję wojewodzie za merytoryczne i pomocne spotkanie. Świdnica jest zawsze gotowa do niesienia pomocy potrzebującym, a wymiana doświadczeń z burmistrzami i wojewodami to nieodzowne narzędzie w zarządzaniu miastem – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Poruszano m. in. temat źródeł finansowania funduszu wsparcia, sposobu jego rozliczania, form przekazywania środków i innych możliwości pomocy uchodźcom.

Na spotkaniu omawiano także bieżące potrzeby samorządów, problemy związane z możliwościami zakwaterowania i utrzymania obywateli Ukrainy oraz sposoby przekazywania pomocy bezpośrednio do Ukrainy. Zwrócono uwagę na zagadnienia związane z edukacją dzieci i młodzieży, poruszając tematykę różnic programowych w szkolnictwie polskim i ukraińskim.

Wojewoda prosił włodarzy o włączenie się w aktywizację zawodową Ukraińców, aby umożliwić im jak najszybsze usamodzielnienie się w Polsce. Zwrócił uwagę na zaangażowanie się organizacji pozarządowych w proces asymilacji uchodźców poprzez spotkania z psychologami, zajęcia dla dzieci i młodzieży, kursy językowe. Chwalił samorządowców powiatu świdnickiego za podjęcie już takich działań i zobowiązał się do udzielania wszelakiej pomocy w tych kwestiach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group