Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1347
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wojewoda u burmistrza

Czwartek, 30 marca 2023, 13:45
Autor: red
Żarów: Wojewoda u burmistrza
Fot. UM Żarów
Burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz sekretarz gminy Żarów Sylwia Pawlik spotkali się z wojewodą dolnośląskim Jarosławem Obremskim i posłem na Sejm RP Marcinem Gwoździem, aby porozmawiać o dalszym rozwoju gminy Żarów.

Podczas spotkania, rozmawiano o planowanych inwestycjach, które będą realizowane na terenie naszej gminy oraz podsumowano działania związane z dystrybucją węgla, która w gminie Żarów przebiegała bardzo sprawnie i z korzyścią dla mieszkańców. Ważnym tematem, który parlamentarzyści omawiali z włodarzami gminy Żarów była również kwestia udzielania pomocy dla obywateli narodowości ukraińskiej.

- Podczas spotkania z wojewodą dolnośląskim Jarosławem Obremskim i posłem na Sejm RP Marcinem Gwoździem rozmawialiśmy o planowanych inwestycjach w 2023 roku na terenie gminy Żarów. Przedmiotem naszych rozmów był również temat związany z organizacją pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Wspólnie analizowaliśmy podjęte działania, związane z alokacją uchodźców z Ukrainy na terenie gminy Żarów oraz kwestią edukacji dzieci z Ukrainy w szkołach funkcjonujących na terenie gminy Żarów, jak również sytuacją uchodźców w gminie po obniżeniu pomocy ze strony Państwa. Dziękujemy parlamentarzystom za wizytę, liczymy na dalszą, owocną współpracę – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group