Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wojewoda w sprawie wysypiska na Zarzeczu

Niedziela, 23 listopada 2014, 7:38
Aktualizacja: 7:40
Autor: red.
Świdnica: Wojewoda w sprawie wysypiska na Zarzeczu
Fot. archiwum
Interwencje pomogły, sprawą wysypiska, na terenie Skarbu Państwa zajmuje się wojewoda dolnośląski.

W nawiązaniu do pisma dotyczącego zorganizowania i sfinansowania zalegających na działce Skarbu Państwa odpadów, uprzejmie informuję, że podjąłem działa w sprawie wygaszenia prawa użytkowania wieczystego na gruntach Skarbu Państwa oraz przekazania tej działki na rzecz miasta Świdnica – czytamy w odpowiedzi Tomasza Smolarza, wojewody dolnośląskiego na pismo prezydenta.

Skąd taki obrót sprawy?
Kolejność postępowania jest taka, bo kluczowe jest pozbawienie prawa użytkowania wieczystego firmy, która włada terenem Skarbu Państwa. Bez tej decyzji samo wywiezienie śmieci nie blokowałoby kolejnych działań użytkownika tego terenu. To dobra wiadomość, która pokazuje, że przybliża się szansa na rozwiązanie problemu mieszkańców Zarzecza – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Przypomnijmy – obecne wysypisko na Osiedlu Zarzecze jest nielegalne. Złe prawo powoduje, że nieuczciwa firma w praktyce jest bezkarna. Prezydent interweniował w powiecie i również w licznych instytucjach i m.in. prokuraturze, które badały działalność spółki gromadzącej odpady na podstawie zezwolenia starostwa powiatowego.
Finału sprawy jednak nie widać, dlatego prezydent zaproponował i zadeklarował już wcześniej, że miasto gotowe jest dołożyć się do kosztów oczyszczenia terenu. Najważniejsze jest jednak, by tym gruntem nie władało nierzetelne przedsiębiorstwo.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group