Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Wójt z absolutorium i wotum zaufania

Środa, 19 czerwca 2019, 9:06
Aktualizacja: 9:08
Autor: red
Dobromierz: Wójt z absolutorium i wotum zaufania
Fot. UG Dobromierz
Debata nad raportem o stanie gminy, udzielenie wotum zaufania i udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Dobromierz z tytułu wykonania budżetu Gminy Dobromierz za rok 2018 były głównymi punktami obrad ostatniej sesji Rady Gminy Dobromierz.

Podczas sesji radni po raz pierwszy w tej kadencji dokonali oceny pracy organu wykonawczego w zakresie gospodarki finansowej. Gminni rajcy jednogłośnie udzielili wójtowi Jerzemu Ulbinowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok oraz jednogłośnie podjęli uchwałę ws. udzielenia wotum zaufania za realizację zadań określonych w raporcie o stanie gminy.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, od obecnej kadencji wójt, burmistrz, prezydent miasta ma obowiązek przedstawienia raportu o stanie gminy na sesji absolutoryjnej. Był to więc jeden z pierwszych punktów obrad, który został przedyskutowany przez radnych. Raport zawierał podsumowanie działalności wójta, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i funduszu sołeckiego.

Kolejnym punktem obrad było podjęcie uchwały ws. udzielenia Wójtowi Gminy Dobromierz absolutorium z wykonania budżetu za rok 2018. W opinii Rady Gminy dobrze i zgodnie z prawem został wykonany plan finansowy.

Sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu zostało pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Rewizyjną oraz Regionalną Izbę Obrachunkową we Wrocławiu. Wójt Jerzy Ulbin w swoim przemówieniu podziękował radnym, sołtysom i pracownikom za działania na rzecz rozwoju gminy. Rok 2018 był rokiem, w którym zrealizowano wiele inwestycji na terenie gminy. Do najważniejszych należy zaliczyć: kontynuację prac związanych z budową systemu kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Gniewków oraz w Jaskulinie, Siodłkowicach i w Szymanowie, termomodernizację budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu, budowę centrum kulturalno-rekreacyjnego w Jugowej oraz szereg drobniejszych inwestycji w sołectwach, stanowiących realizację funduszu sołeckiego.

Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości finansowego działania naszego samorządu. Zarządzanie publicznymi pieniędzmi to bardzo odpowiedzialne zadanie. Wymaga skrupulatności, rozwagi i dużej wiedzy. Na sukces jakim jest otrzymanie absolutorium, składa się praca wielu osób, które działają w strukturach Urzędu Gminy i poszczególnych jednostek. Należą im się duże słowa uznania i podziękowania – mówił wójt Jerzy Ulbin. Podkreślił również, że dołoży wszelkich starań, aby gmina rozwijała się intensywnie w kolejnych latach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group