Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wokalne talenty uskrzydliły serca świdniczan

Sobota, 18 grudnia 2010, 18:19
Aktualizacja: Niedziela, 19 grudnia 2010, 3:46
Autor: KO
Świdnica: Wokalne talenty uskrzydliły serca świdniczan
Fot. użyczone
Ich życie często nie było piękne, proza życia nierzadko przygniatała. Ułomność ciała utrudniała codzienne życie, a pełne politowania spojrzenia innych nie pomagały. Ale wczoraj licznie zgromadzona w Bolku widownia patrzyła na nich z podziwem. Niepełnosprawni artyści z całego kraju dali niezwykły koncert.

Stowarzyszenie Motyl od lat organizuje takie wyjątkowe muzyczne imprezy. Jerzy Karmiński wspominał wczoraj na scenie czwartkowy koncert w Szczawnie-Zdroju. Kiedy tam wychodzącym z Domu Zdrojowego mówiono, że za chwilę będzie występ, wzruszali ramionami i mówili: „co tam, jacyś niepełnosprawni”. Panu Jerzemu było przykro, zupełnie inaczej było w Świdnicy – gdy zobaczył wypełnioną po przysłowiowe brzegi sporą salę klubu Bolko. Publika siedziała na przygotowanych krzesłach, ale też i na parapetach.

Na scenie zaprezentowali się laureaci ogólnopolskich festiwali i chór integracyjny pod przewodnictwem Agnieszki Krauz oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Społecznej w Świdnicy przy akompaniamencie Symbollika Band pod kierownictwem Karoliny Tuz. Artystów przedstawiał dziewiętnastoletni niewidomy Patryk Matwiejczuk, znany z serialu „Plebania”, który na swoim koncie ma występy m.in. z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi w większości miast w Polsce. On zaśpiewał „Czas nas uczy pogody”.

Niesamowite wrażenie robiła Ania Dydymska ze Śšrody Wielkopolskiej, która mocnym głosem i uwodzicielskimi ruchami zaczarowała publiczność śpiewając „Sing Sing” Maryli Rodowicz. Podobnie mocnym głosem popisała się Marta Tomczyń„ska z Mał‚ego Garcu koło Tczewa, która zaśpiewała inny przebój tej samej artystki - „Małgośkę”. Melodyjny głos Darii Stawrowskiej z Warszawy sprawił, że nawet rodzice hasających pod sceną dzieci nie zwrócili uwagi na nieco nieprzyzwoity tekst piosenki Martyny Jakubowicz „W domach z betonu”. Była też nasza lokalna gwiazda - Ela Kuzio z Tąpadły, która wykonała „Czarnego Ali Babę”.

Publiczność długo i głośno oklaskiwała artystów. Wielkie owacje zebrała spóźniona Basia Filipowska, która wiele godzin jechała pociągiem z Bydgoszczy. Jej „Małe tęsknoty” sprawiły, że nawet rozbawione dzieciaki przed sceną nieco się uspokoiły.

Przy ostatniej z solowych piosenek - „Jest taki samotny dom” Budki Suflera - publiczność włączyła się do śpiewania refrenu. Tak mocno, że gdy Krzysiek Sał‚apa z Warszawy skończył występ, słowa „a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój, nagle ptaki budzą mnie, tłukąc się do okien” rozbrzmiewały wciąż na widowni.

Koncert zakończył się kolędami w wykonaniu Wał‚brzych Motyl Chór. Wszak święta niedługo.

Więcej na ten temat:
* Świdnica nie zawiodła Motyli - piątek, 17 grudnia, godz. 21.55,
* Niepełnosprawni artyści dopisali, niech publiczność też dopisze! - czwartek, 16 grudnia, godz. 9.02,
* http://www.swidniczka.com/news,single,init,article,4647 - sobota, 11 grudnia, godz. 8.58.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group