Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wolontariusze dzieciom

Poniedziałek, 28 marca 2011, 5:15
Aktualizacja: 5:17
Autor: GrA
Świdnica: Wolontariusze dzieciom
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Kwesta miała zostać przeprowadzona wcześniej, ostatecznie to we wtorek, 29 marca, na świdnickie ulice wyruszą wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zaopatrzeni w charakterystyczne czerwone puszki. W Świdnicy rozpoczyna się akcja na rzecz najbiedniejszym dzieciom.

Organizatorem akcji „Godne dzieciństwo” jest Polski Czerwony Krzyż.

- W ramach programu stwarzamy dzieciom szansę na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie uniknięcie pokoleniowej biedy. Realizując nasz program, staramy się zapewnić każdemu dziecku ciepły posiłek, wyprawkę szkolną, ubrania, pomoc w edukacji oraz letni wypoczynek. Uczymy dzieci bezpiecznych zachowań, zasad pierwszej pomocy, a także postawy społecznego zaangażowania, tak, aby z małego ubogiego nie wyrastał ubogi dorosły - wyjaśnia Krystian Werecki ze świdnickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

We wtorek 29 marca wolontariuszy PCK na ulicach Świdnicy będzie można spotkać od godzin 12.00 do 18.00. Zebrane w mieście pieniądze zostaną przeznaczone dla dzieci z najbliższej okolicy. Serdecznie zapraszamy! Liczy się każdy grosz!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group