Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wolontariusze – z sercem na dłoni

Piątek, 12 grudnia 2014, 13:45
Aktualizacja: 14:28
Autor: red.
Świebodzice: Wolontariusze – z sercem na dłoni
Fot. UM Świebodzice
Aktywnie działają, choć ze swoją bezinteresowną pracą się nie afiszują. Nie bacząc na trud pomagają niepełnosprawnym, dbają o potrzebujących, aktywnie uczestniczą w życiu społecznym miasta, biorąc udział w wydarzeniach kulturalnych, a swoją postawą tworzą zręby społeczeństwa obywatelskiego. Kto? Wolontariusze, którzy w czwartek, 11 grudnia, w sali MDK obchodzili swoje doroczne święto.

Spotkanie burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza z wolontariuszami świadczącymi swoją pracę na rzecz mieszkańców miasta odbyło się w ramach przypadającego na 5 grudnia, ustanowionego przez Zgromadzenie ONZ - Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Już po raz kolejny okazało się, że w Świebodzicach grupa osób zajmujących się szeroko rozumianą pomocą oraz działalnością pożytku publicznego jest licznie reprezentowana i, co budujące, w jej skład wchodzą nie tylko osoby dorosłe, ale i całe zastępy młodzieży. Potwierdzeniem tej tezy może być choćby liczba osób zgłoszonych do wyróżnienia. W tym roku organizacje pozarządowe i instytucje pomocowe wskazały aż 63 osoby, którym idea wolontariatu jest nie tylko znana, ale również przez nie praktykowana.

Spotkanie przebiegało w atmosferze serdeczności, co zrozumiałe, bowiem na sali spotkali się ludzie o wielkim sercu. Nie zabrakło słów podziękowania ze strony burmistrza, a także dowodów wdzięczności za dostrzeżenie wysiłku ze strony wolontariuszy. - To wspaniałe uczucie, móc widzieć w jednym miejscu tyle osób, które są czułe na potrzeby drugiego człowieka. Państwa praca jest zarówno mądra i rozsądna, jak i pełna poświęcenia, które wypływa z potrzeby serca - zwrócił się do gości burmistrz.

Zgłoszeni wolontariusze zostali uhonorowani upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Lista uhonorowanych:

- Anna Olczyk, Piotr Pęciak, Krystyna Skoczylas, Kazimiera Mytych, Ewa Wrochna, Rafał Bałut, Maria Respond, Eulalia Jennings, Małgorzata Jamrozińska, Katarzyna Kaczmarek, Iwona Wasung, Danuta Gidelska, Barbara Król - Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz Szlachetna Paczka;

- Martyna Pawlak, Karina Lenard, Aleksandra Mazurkiewicz, Alicja Grzesiak, Patrycja Lewandowska, siostra Monika Wijas, Dorota Dąbrowska, Paulina Mikosz, Wiktoria Pels, Adam Andrusik - Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci;

- Aneta Komisarska, Anna Wołoszyn, Paweł Kozioł - Świetlica Środowiskowa "Tęczowa Gromada";

- Halina Kiel, Halina Boczkowska, Jan Welc - Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów;

- Beata Kuzera, Joanna Lis, Dorota Filipek, Tomasz Bandurka - Ośrodek Pomocy Społecznej;

- Pelagia Błazik, Mirosława Wójcik, Zuzanna Zadora - Polski Komitet Pomocy Społecznej;

- Helena Zubowicz, Józefa Banach - Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów;

- Elżbieta Grześkowiak, Monika Dyjak, Magdalena Strzelczyk - Stowarzyszenie "SMYKI";

- Roman Kozak - Klub Abstynenta "Odnowa";

- Małgorzata Nosal, Joanna Mazurkiewicz, Katarzyna Kibler - Stowarzyszenie Wypożyczalnia "Centrum";

- Katarzyna Mróz, Kazimierz Rychlicki - Polski Związek Niewidomych

- Witold Bajalski, Jerzy Gibek, Edward Hałdaś, Paweł Diurzyński, Marek Mikołajczak - Towarzystwo Miłośników Świebodzic,

- Weronika Tomczyk, Iga Krzystek, Violetta Kiełbowicz, Anna Szydłowska, Marcin Magryś, Sara Brzezicka, Konrad Kawalec, Krystyna Baster-Tuła, Paulina Mazgaj, Monika Pierzchała, Daria Żelichowska - Ochotnicza Grupa Ratownicza.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group