Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Worek medali dla klubu Taekwon–do Taipan Strzegom

Wtorek, 16 stycznia 2018, 11:36
Aktualizacja: Środa, 17 stycznia 2018, 11:38
Autor: red
Strzegom: Worek medali dla klubu Taekwon–do Taipan Strzegom
Fot. UM Strzegom
W Świebodzicach odbyły się 6. Mistrzostwa Dolnego Śląska Taekwon–do Polskiej Federacji Taekwon–do.

Na starcie stanęło ponad 500 zawodniczek i zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali aż na 12 matach.

Była to największa jednodniowa impreza Taekwon-do w historii Dolnego Ślaska, a rywalizacja dotyczyła młodzików młodszych (MM 5,6,7,lat), młodzików (M 8,9,10 lat), kadetów (K 11,12,13) juniorów młodszych (JM 14,15,16), juniorów (J 17,18,19), seniorów (S) i super seniorów (SS).

Doskonale spisali się podopieczni trenera Jarosława Włochala 3 dan, trenujący w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu.

MEDALIŚCI MISTRZOSTW DOLNEGO ŚLĄSKA:

Mateusz Wieczorek - brąz walki

Igor Przybylski - brąz walki, srebro tech szybkościowe

Emil Bejnarowicz - brąz walki

Natalia Soroka - złoto walki, srebro tech szybkościowe

Ania Pacak - srebro walki, srebro tech szybkościowe

Gracjan Kruk - brąz walki

Szymon Jurczak - brąz walki

Jakub Zdanowski - złoto walki

Zuzanna Kłeczek - złoto walki, srebro tech szybkościowe

Artur Tatarczuk- brąz układy formalne

Wojtek Kassak - srebro walki

Kamil Kowalski - złoto walki

Kacper Wolski - brąz walki

Piotr Pietrzyk - złoto walki

Michał Dobosz - brąz walki, brąz tech szybkościowe

Dariusz Marciniak - złoto walki, brąz układy formalne

Rajmund Felusiak 5 dan, główny trener w klubie Taekwon-do Taipan:

- Szczerze mówiąc, najbardziej cieszą mnie medale naszych podopiecznych w walkach, i to w tych najmłodszych kategoriach wiekowych. Świadczy to o tym, że mamy doskonale dopracowany proces szkolenia dzieci i to już od 4. roku życia. Teraz tylko wystarczy czekać aż podrosną i czekać na niesamowite wyniki w ich dorosłych startach. Cieszyła mnie wspaniała atmosfera i zabawa, jaka towarzyszyła tej ogromnej imprezie i mimo wielkiej rywalizacji, nie zatraciliśmy ducha Taekwon-do. Taekwon-do to przecież z definicji sztuka walki. Inne składowe, jak układy formalne, techniki specjalne, testy siły walka, też są istotne, ale zasady Taekwon-do tj. grzeczność i uprzejmość, uczciwość, wytrwałość, samokontrola są ponad wszystko. I tego dzieci uczymy od początku. Trzeba zaznaczyć, że wynik sportowy nie jest dziełem przypadku, ponieważ Klub Taekwondo Taipan zaczął w 2018 r. obchody 25-lecia istnienia klubu! To ogromne 25-letnie doświadczenie pracy z najmłodszymi, a wynik na zawodach to wspaniały prezent dla mnie z okazji 25-lecia. Bardzo gratuluję i dziękuję za pomoc wszystkim trenerom (Jarosław Włochal 3 dan, Robert Rutecki 2 dan, Michał Madera 1 dan, Ewelina Felusiak 1 dan, Magdalena Siwińska 1 cup), rodzicom, wszystkim sędziom oraz osobom, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji mistrzostw, a przede wszystkim zawodnikom klubu Taipan, którzy wystartowali w tak dużych i wymagających zawodach. Dla większości był to debiut, co tym bardziej cieszy. Jestem z was wszystkich dumny za sam udział - mówi Sabum Felusiak.

Teraz klub szykuje się na największą imprezę w tym roku - Mistrzostwa Polski, na których wystartuje blisko 1000 zawodników z całej Polski na 18 matach. Impreza odbędzie się 28 kwietnia w Kalisz Arena!

Trener Jarosław Włochal serdecznie zaprasza na zajęcia w PSP nr 4 w Strzegomiu. Informacje o wszystkich sekcjach można znaleźć na stronie internetowej www.taipan.pl lub pod numerem telefonu 724 144 724 oraz na stronie www.gpft.pl w dziale ZAPISY.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group