Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: WOŚP w gminie Strzegom

Piątek, 26 stycznia 2024, 17:15
Autor: red
Gmina Strzegom: WOŚP w gminie Strzegom
Fot. organizatorzy
W niedzielę 28 stycznia br. na terenie całego kraju odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także gmina Strzegom – tak jak ma w swoim zwyczaju – włączy się w tę bardzo ważną i niezwykle potrzebną akcję, która ratuje zdrowie Polek i Polaków. WOŚP zagra tradycyjnie w Strzegomiu i Jaroszowie. Mottem 32. edycji WOŚP jest hasło „Tu wszystko gra! OK!”

Już od samego rana w obydwu miejscowościach pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierali środki finansowe do specjalnie przygotowanych puszek. W tym roku w roli wolontariuszy wystąpią także burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta i zastępca – Tomasz Marczak.

Strzegomska część finału WOŚP będzie podzielona na 2 części. Pierwsza z nich odbędzie się w godz. 12:00-15:00 w CAS Karmel, druga od godz. 15:00 w sali widowiskowej SCK. W Karmelu będzie można spotkać się z samurajem, rozegrać partię szachów, pomalować twarz, uczestniczyć w warsztatach tworzenia biżuterii użytkowej, a także wyruszyć na wycieczkę z Miłośnikami Gór. W Strzegomskim Centrum Kultury będą miały miejsce prezentacje artystyczne dzieci z przedszkoli, występy zespołów instrumentalno-wokalnych czy też pokazy tae-kwondo. Ponadto zorganizowane zostaną pokazy Ochotniczych Straży Pożarnych i poszukiwania skarbów ze Strzegomską Grupą Poszukiwawczą. Punktem kulminacyjnym będzie tradycyjne „Światełko do nieba”. Nie wolno zapomnieć o bardzo ważnych licytacjach w przerwach pomiędzy kolejnymi punktami programu.

W Jaroszowie impreza rozpoczyna się oficjalnie o godz. 14:30 w Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi. Przed miejscową publicznością wystąpią m.in.: przedszkolaki i uczniowie z Jaroszowa, członkowie Klubu Seniora, grupa teatralna Wernisaż z Jawora oraz zespoły: Pół Tony ze Strzegomia i MSV z Jawora. Organizatorzy zapraszają również na jasełka, morsowanie, pokaz strażacki, zumbę i na sam koniec na „Światełko do nieba”, czyli Fireshow Karola Wójtowicza. Odbędą się także warsztaty kreatywne z Piotrem Rybakiem, uczestnikiem programu Lego Masters Polska.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group