Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: WOŚP w Strzegomiu – udało się zebrać blisko 44 tys. zł!

Wtorek, 15 stycznia 2019, 11:12
Autor: red
Strzegom: WOŚP w Strzegomiu – udało się zebrać blisko 44 tys. zł!
Fot. UM Strzegom
27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Strzegomiu był bardzo udany. Łącznie zebrano 43.720,84 zł, czyli o ponad 14 tys. zł więcej niż przed rokiem.

Celem tegorocznej edycji WOŚP było zebranie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Już od godzin porannych na ulice naszego miasta wyszło 45 wolontariuszy, aby poprosić o finansową pomoc w imieniu najbardziej potrzebujących, tych najmłodszych i bezbronnych.

O godz. 15.00 w sali Strzegomskiego Centrum Kultury rozpoczęły się koncerty i licytacje. Na scenie wystąpiło w sumie ok. 400 artystów. Wśród nich były m. in.: strzegomskie przedszkolaki oraz dzieci z Rogoźnicy. Nie zabrakło przedstawicieli Akademii Ruchu i Tańca "Bans" oraz młodzieży z sekcji gitarowej SCK. Wystąpił także zespół "Ametyst". Jedną z atrakcji - podobnie jak przed rokiem - było wspólne morsowanie zorganizowane przez społeczność "Strzegomska Dwunastka" i OSP Goczałków na parkingu SCK. Tegoroczną edycję WOŚP wsparła również Strzegomska Grupa Motocyklowa.

Licznie przybyła publiczność chętnie brała udział w licytacjach. Oprócz gadżetów WOŚP (kalendarze, koszulki itp.) można było wylicytować także słodycze, misie, maskotki, talony na masaże, dekoracje ścienne, haftowane obrazy, czy też granitową biżuterię.

O godz. 20.00 widownia - zamiast sztucznych ogni - mogła obejrzeć pokaz światła na scenie SCK.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group