Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: WOŚP w Świdnicy

Niedziela, 22 stycznia 2023, 13:06
Aktualizacja: 15:07
Autor: red
Świdnica: WOŚP w Świdnicy
Fot. organizatorzy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Świdnicy.

Przed nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia. W tym roku fundusze będą zbierane na rzecz walki z sepsą. Po raz trzeci świdnicki finał WOŚP odbędzie się na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury. Tam od godz. 12.00 licytowane będą gadżety i odbędą się występy artystyczne. Na ulicach kwestować wyjdzie aż 190 wolontariuszy.

Wszystkich świdniczan zapraszamy tego dnia o godz. 10.00 na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na rondzie WOŚP, na skrzyżowaniu ul. Zamenhofa i placu Józefa Piłsudskiego. Po odsłonięcia tablicy zachęcamy rowerzystów oraz biegaczy do pokonania trasy w kształcie serca. Liczy ona 15 km i wiedzie wokół miasta. Można to zrobić przy wykorzystaniu aplikacji @aktywnemiasta. Nie ma przeszkód, aby wyznaczyć swoją indywidualną trasę. Liczy się kreatywność. Dla rowerzystów, którzy udostępnią swoją drogę przejazdu w social mediach (fb/instagram) z #wykręćserce i najciekawiej będą odwzorowywać serca, miasto Gniezno przewidziało nagrody, w ogólnopolskiej akcji „Wykręć Serce W Swoim Mieście” - https://fb.me/e/2OklgQ8Yh.

Na licytowanie, wspólną zabawę i skosztowanie smakołyków z orkiestrowej kawiarenki zapraszamy do sali teatralnej ŚOK od godz. 12.00 do godz. 20.00. Podziwiać będzie można występy solistów i zespołów. Na zakończenie zaśpiewa Paweł Kovalczyk. Licytowanie będzie możliwe także online na fanpage WOŚP Świdnica i telefonicznie dzwoniąc do studia: 74/ 854 00 00. Dodatkowo, od niedzieli, 22 stycznia (od godz. 18.00) do 29 stycznia (do godz. 18.00) aukcje będą również dostępne na Allegro www.wosp.swidnica.pl.

Po raz ósmy w finał angażuje się Moto Orkiestra. Od godz. 10.00 przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego przygotowano wiele atrakcji m.in.: przejażdżki samochodami, licytacje, a także bar z pierogami i ciastami.

Przy Galerii Fotografii w Rynku od godz. 12.30 do zasinienia organizmów odbędzie się wodowanie świdnickich morsów. Każdy może spróbować. Rozgrzewkę przed wejściem do „akwenu” poprowadzi Aneta Zumba Team. Zagrzewać do zabawy będą też Mażoretki „Prima” Świdnica. Obok stanie ze swoim namiotem Formacja Black Coyote, która zaprezentuje repliki broni i mundury różnych rodzajów wojsk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group