Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1334
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wraca oświetlenie nocne

Środa, 13 lipca 2022, 13:31
Autor: red
Świdnica: Wraca oświetlenie nocne
Fot. UM Świdnica
Wydział Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy wprowadza korekty do planu ograniczenia oświetlenia ulicznego w mieście. W nocy z 12 na 13 lipca miejskie latarnie znów zaczną świecić przez całą noc, z pewnymi wyjątkami.

Przypomnijmy, że od 8 lipca każdej nocy od godziny pierwszej do godziny czwartej nad ranem nie świeciły zarówno latarnie przy drogach, jak i oświetlenie poza pasem drogowym. Decyzja taka zapadła w związku ze wzrostem cen energii elektrycznej. To jednak ulegnie zmianie i oświetlenie w nocy wróci na ulice Świdnicy, z pewnymi wyjątkami. Korekta ta nastąpiła po uwagach od mieszkańców kierowanych do Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej.

- Chcemy zrewidować nasze początkowe działania i wprowadzić znaczne korekty do planu ograniczenia oświetlenia ulicznego w nocy w Świdnicy. Po kilku dniach, kiedy w nocy zgasły latarnie w mieście otrzymaliśmy uwagi od mieszkańców, którzy krytycznie odnieśli się do zmian. Mając na uwadze ich obawy, szczególnie o bezpieczeństwo w trakcie nocy postanowiliśmy przywrócić oświetlenie w Świdnicy – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej.

Miejskie latarnie w dalszym ciągu nie będą świecić w godzinach od pierwszej do czwartej na ulicach: Wokulskiego, Jagienki, Zagłoby, Metalowców, Stalowej oraz w Parku Centralnym. Jednocześnie wyłączeniu w godz. 23:15 do 04:45 będą podlegać: ulica Pogodna, przedłużenie ulicy Śląskiej, w kierunku miejscowości Bystrzyca Dolna, począwszy od wiaduktu PKP (ul. Przyjaźni) oraz ulica Przemysłowa - po stronie ul. Kilińskiego. Na pozostałych ulicach oświetlenie nocne wróci bez przerw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group