Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wraca ruch na ulicy Przyjaźni w Świdnicy

Środa, 29 listopada 2017, 17:09
Autor: red
Świdnica: Wraca ruch na ulicy Przyjaźni w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Zakończyła się przebudowa ulicy Przyjaźni. W czwartek, 30 listopada w godzinach popołudniowych wznowiony zostanie ruch w tym rejonie miasta. Natomiast od piątku, 1 grudnia na swoje trasy powrócą autobusy MPK.

Wykonano nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, wybudowano zatoki autobusowe posadowiono nową wiatę przystankową i oświetlenie, a także umocniono skarpy, zrekultywowano teren i wymieniono nawierzchnię na moście – to, na to od lat czekali mieszkańcy tej dzielnicy miasta. Zadanie za kwotę ponad 2 milionów złotych zrealizowała lokalna firma - Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Inwestycja dofinansowana zostanie z budżetu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” Świdnicy przyznano ponad 1 mln 200 tys. zł.
- Podczas corocznych spotkań z mieszkańcami, jak też wtorkowych wizyt w moim gabinecie, mieszkańcy Kraszowic często postulowali o remont ulicy Przyjaźni. W 2015 roku przygotowaliśmy projekt, w tym roku udało się pozyskać dofinansowanie i ukończyć remont. To dopiero początek inwestycji w tej dzielnicy miasta. Przebudowa ulicy Kraszowickiej to kolejne duże zadanie, które rozpocznie się w przyszłym roku i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie miasta - mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

W piątek, 1 grudnia przywrócona zostanie komunikacja miejska, zgodnie z ustalonymi trasami przejazdu sprzed rozpoczęcia remontu ulicy Przyjaźni: 

- dla linii nr 50,52 - ul. Kraszowicka, Przyjaźni, Słowiańska ,
- dla linii 51,53 - ul. Pionierów, Śląska, Słowiańska,
- dla linii nr 30 - ul. Kraszowicka, Przyjaźni, Śląska/działki, Bystrzyca Dolna
 
Linia zamiejska nr 10 na trasie Świdnica - Pogorzała zostanie wydłużona do miejscowości Modliszów. W związku z powyższym ulegnie likwidacji dojazd do Modliszowa linią nr 30.
 
Wymiana rozkładów jazdy nastąpi w czwartek, 30 listopada. Dodatkowe informacje można uzyskać pod całodobowym nr telefonu 743 030 076, 74/851-81-44 lub na stronie internetowej www.mpk.swidnica.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group