Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wracają z Kazachstanu do domu

Piątek, 7 lutego 2014, 9:06
Aktualizacja: 11:30
Autor: red.
Żarów: Wracają z Kazachstanu do domu
Fot. UM Żarów
Rodzina Marczenków przyjechała do Żarowa 17 lat temu. Są repatriantami z Kazachstanu. Czują się tutaj dobrze, żyją w zgodzie z sąsiadami i pracodawcami. Nie wyobrażają sobie życia w innym miejscu, Żarów stał się ich domem. – Jedynie tęskno za rodziną, za bliskimi, którzy zostali w Kazachstanie. Dobrze byłoby mieć ich bliżej siebie – mówi Janina Marczenko. I wszystko wskazuje na to, że marzenie pani Janiny wkrótce się spełni.

Na sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie zaproszenia do Gminy Żarów dwóch osób narodowości polskiej. Są to Galina Malinowska i jej czteroletni synek Wladimir Baraniuk, bliska rodzina państwa Marczenków. - Pamięć o Polakach, mieszkających na terenie Republiki Kazachstanu, jest naszym moralnym obowiązkiem. I w miarę możliwości trzeba im pomagać - mówiła radna Rady Miejskiej Urszula Ganczarek. Gmina zobowiązała się do zapewnienia repatriantom lokalu mieszkalnego i pomocy w znalezieniu zatrudnienia lub podjęciu działalności gospodarczej. - Gdy tylko będzie znana data przyjazdu pani Galiny i jej synka, wszystko będzie przygotowane. Zarówno małe mieszkanie, jak i miejsce pracy w jednym z zakładów znajdujących się na terenie żarowskiej strefy. Zadbamy też o to, aby mały Wladimir otrzymał fachową pomoc w nauce języka polskiego. - zapewnia burmistrz Leszek Michalak. Ważne jest, aby chłopczyk zaczął uczyć się języka nim pójdzie do szkoły, żeby nie miał później trudności w komunikacji z rówieśnikami.

Podczas sesji Rady Miejskiej w czwartek, 6 lutego burmistrz Żarowa przekazał na ręce Janiny Marczenko zaproszenie dla członków jej rodziny do osiedlenia się na terenie gminy. - Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna! Galina odwiedziła nas już kiedyś w Żarowie i bardzo jej się tu podobało. Jestem pewna, że razem z Wladimirem bedą się tu dobrze czuć. To będzie dla nich jak powrót do domu. - mówiła z nieukrywanym wzruszeniem Janina Marczenko.

(Agnieszka Socha)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group