Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wrócili z Malty

Sobota, 22 czerwca 2019, 15:59
Autor: red
Świdnica: Wrócili z Malty
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy wróciła z 4–tygodniowego stażu, który uczestnicy odbywali w maltańskich przedsiębiorstwach: Valyou Pendergardens, NSTS, First Brigde, Ving, VJ Salmone, MSNC, Mediterra, Lily Agius Gallery,The MACC and Lux–it , w ramach realizacji projektu pt. „Europejskie praktyki zawodowe z plusem 3” nr 2018–1–PL01–KA102–049365 finansowanego z funduszy Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Pobyt i staże na Malcie zorganizowała organizacja pośrednicząca Improve Away, a koordynatorami grupy byli przesympatyczni Alberto i Ruth.

Staż obejmował również poznawanie kultury, tradycji czy zwyczajów maltańczyków. Uczniowie zwiedzili m.in. Vallettę i Mdinę tj. obecną i dawną stolicę Malty, wyspę Gozo i Comino z jej największą atrakcją turystyczną Blue Lagune, najpiękniejsze na Malcie plaże m. in. Golden Bay i Ghajn Tuffieha oraz największy otwarty targ rybny będący symbolem Malty w Marsaxlokk.

Pobyt na Malcie zakończył się uroczystą kolacją w Restauracji Papparazzi Club House, podczas której stażystom zostały wręczone certyfikaty ukończenia stażu.

Z żalem uczestnicy projektu opuszczali piękną Maltę. Jak sami stażyści mówią „ wracamy do Polski z nowymi umiejętnościami i perspektywami na przyszłość oraz z planami powrotu tu za jakiś czas. Może już na wakacjach?”

Kolejnym etapem projektu jest zorganizowanie konferencji podsumowującej we wrześniu 2019.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group