Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wrota do bajki – konkurs dla dzieci (kupon)

Sobota, 12 czerwca 2010, 7:31
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2020, 8:47
Autor: KO
Świdnica: Wrota do bajki – konkurs dla dzieci (kupon)
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przez cały dzień samorządowcy czytali dzieciom. Urzędnicy, burmistrzowie, prezydenci i inni odwiedzali przedszkola i czytali w ramach realizowanego przez powiat polsko–czeskiego projektu pt.„Brána do pohádky – Wrota do bajki”. Powiat i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy ogłosiły konkurs pod hasłem: „Oto bajka”. Publikujemy kupon.

Do akcji czytania bajek przyłączyli się samorządowcy ze Starostwa Powiatowego w Świdnicy: Zygmunt Worsa (na zdjęciach w Przedszkolu nr 14 w Świdnicy podczas czytania historii o przygodach Nieumiałka i jego przyjaciół), Beata Nejman, Ryszard Gawron. Urząd Miejski w Świdnicy reprezentowali: Wojciech Murdzek, Waldemar Skórski, Tadeusz Niedzielski, Dorota Puć-Pietrzykowska, Stefan Augustyn, Agnieszka Dochniak, Monika Witkowska-Skręt, Anna Bielawska, Joanna Gadzińska, Teresa Świło. Przedstawicielami Urzędu Gminy Świdnica byli: Henryk Sara, Regina Adamska, Henryk Kończak, Jadwiga Generowicz, Maria Jaworska, Janusz Waligóra (relacja tutaj). W Gminie Strzegom bajki czytali: Sabina Cebula, Marian Góra, Lech Markiewicz, Robert Siekaniec, Piotr Szmidt. Gminę Żarów reprezentował pan Grzegorz Osiecki. W Gminie Dobromierz bajki posłuchały dzieci od Pana Bolesława Stochmala. Również w Gminie Świebodzice samorządowcy czytali dzieciom bajki (relacja - tutaj).

- Konkurs wiedzy o bajkach „Oto bajka” skierowany jest do najmłodszych mieszkańców powiatu świdnickiego i jego celem jest przede wszystkim włączenie dzieci do wspólnej zabawy, a przy okazji sprawdzenie ich wiedzy o bajkach – wyjaśnia Agnieszka Nocu-Jurek, z biura d spraw europejskich i promocji powiatu świdnickiego starostwa.

Kupony konkursowe (publikujemy kupon na końcu galerii zdjęć przy tym artykule) wraz z poprawnymi odpowiedziami oraz danymi uczestnika należy składać do piątku, 18 czerwca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy, przy ul. Franciszkańskiej 18.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce w sobotę, 19 czerwca, podczas Festiwalu Bajki w Krzyżowej, gdzie zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Udział w losowaniu wezmą tylko kupony z prawidłowymi odpowiedziami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group