Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Wsie z drogami

Piątek, 11 grudnia 2020, 15:41
Autor: red
Gmina Strzegom: Wsie z drogami
Fot. UM Strzegom
Gminę Strzegom 1 grudnia br. odwiedził wicemarszałek województwa dolnośląskiego – Grzegorz Macko. Wizyta nie była przypadkowa, ponieważ wizytował dwie ważne drogi dojazdowe do pól: w Godzieszówku i Stanowicach.

Właśnie zakończono przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Stanowicach. Zadanie uzyskało pomoc finansową w formie dotacji celowej z budżetu województwa dolnośląskiego w wys. 71,4 tys. zł. Wartość robót budowlanych wyniosła ok. 657 tys. zł. W ramach inwestycji wykonano drogę asfaltową o łącznej długości 672,8 m (ul. Strzegomska - 411,8 m oraz ul. Świebodzka - 261 m). Nowa droga posiada krawężniki oraz zjazdy z kostki granitowej. Przebudowie uległ również przepust przy ul. Strzegomskiej. Wybudowano ponadto częściową kanalizację.

- Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Stanowic w gminie Strzegom doczekali się takiej drogi. Dzięki temu ich codzienne życie stanie się łatwiejsze - podkreślał w trakcie wizyty wicemarszałek. Swojej radości i satysfakcji nie ukrywali również radny Rady Miejskiej w Strzegomiu Piotr Szmidt i sołtys Stanowic - Zdzisława Dmytrarz, którzy podziękowali za wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i zaznaczyli, że przebudowa drogi to duży skok cywilizacyjny w porównaniu do poprzedniego stanu. Podziękowania przekazano również na ręce władz samorządowych Strzegomia.

Swojej drogi do pól doczekali się także mieszkańcy Godzieszówka, którzy zdążyli już ją nazwać "obwodnicą Godzieszówka". Droga prezentuje się okazale i już wkrótce w komfortowych warunkach będzie można nią dotrzeć do wielu gospodarstw zlokalizowanych przy gruntach rolnych. Nawierzchnia jezdni i zjazdów jest z asfaltu. Warto podkreślić, że droga w Godzieszówku budowana jest w ramach scalania gruntów, ze 100 % dotacją z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group