Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 787
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wspaniały festyn

Czwartek, 27 października 2022, 17:23
Autor: red
Świebodzice: Wspaniały festyn
Fot. UM Świebodzice
Sobota (22 października) w Świebodzicach upłynęła pod znakiem dobrej zabawy i wspólnej pomocy. Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowała festyn Serduszko dla Antosia i zapewniła mieszkańcom moc atrakcji.

Szkolna sala gimnastyczna niemal od początku wydarzenia wypełniona była osobami, które przyszły wesprzeć małego Antosia Sobeckiego, któremu operacja serduszka wykonana w Genewie może uratować życie. Uczestnicy, wśród których był Burmistrz Miasta Paweł Ozga, mogli wesprzeć leczenie chłopca, nie tylko wrzucając datek do puszki, ale również kupując domowe ciasta, pierogi, krokiety oraz kolorowe maskotki i gry planszowe. Jednak kiermasz nie był jedyną przygotowana atrakcją. Na najmłodszych czekał bajkowy dmuchaniec, młodsi fani motoryzacji mogli przejechać się motocyklem, autem sportowym lub ciężarówką. Nie obyło się również bez występów artystycznych. Na scenie zaprezentowali się m.in.: Zespół Świebodziczanie pod przewodnictwem Aleksandra Jermakowa, Zespół wokalny „Górska Roma” oraz Tomek Motyka. Dużym zainteresowanie uczestników cieszyły się zdjęcia w towarzystwie Sowy Świebodki, można było również wziąć udział w loterii fantowej.

Niedzielny festyn był kolejnym z cyklu wydarzeń dedykowanych Antosiowi, w pomoc chłopcu włączają się coraz większe rzesze ludzi dobrej woli, w tym artyści, sportowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych. Zbiórka środków na leczenie zakończy się 31 października br.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/antos-serduszko.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group