Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 715
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wsparcie dla GCKiS

Piątek, 10 lutego 2023, 9:35
Autor: red
Żarów: Wsparcie dla GCKiS
Fot. organizatorzy
Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie znalazło się wśród dziesięciu instytucji kultury w Polsce, które otrzymały dofinansowanie w programie Dom Kultury+ „Partnerstwo Lokalne". Żarowskie Centrum Kultury na realizację projektu „Partnerzy z kulturą" otrzyma prawie czterdzieści tysięcy złotych.

Projekt Partnerstwo Lokalne polega na realizacji kompleksowych działań i obejmuje powołanie zespołu zadaniowego oraz zawiązanie partnerstwa lokalnego. Przeprowadzenie cyklu szkoleń i warsztatów z zakresu pracy ze społecznością lokalną i współpracy partnerskiej w obszarze kultury.

- Dla nas to duże wyróżnienie, bo kolejny raz Narodowe Centrum Kultury zaufało i wspiera działania Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, a to dowód, że w Centrum realizujemy dobre projekty. Nasz wniosek został oceniony bardzo wysoko. Znaleźliśmy się na czwartym miejscu na dziesięć instytucji kultury, które otrzymały wsparcie - mówi Tomasz Pietrzyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i dodaje - W ramach zadania GCKiS chce stworzyć platformę międzypokoleniowej współpracy kulturalnej, wykorzystując najcenniejsze zasoby naszej gminy, czyli potencjał ludzki różnych grup wiekowych i naturę. Chcielibyśmy, by połączenie energii i innowacyjności młodości z doświadczeniem i pamięcią osób starszych zainspirowało wzajemną naukę oraz realizację wspólnego zadania na zasadach partnerskich, a także pracę na rzecz osiągnięcia wspólnie wypracowanych rezultatów.

Realizując zadanie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie chce wesprzeć stworzenie międzypokoleniowego projektu promującego i rozwijającego kulturę gminy Żarów. Ważnym celem zadania jest też edukacja dotycząca szacunku dla odmienności i skutecznej współpracy między bardzo odmiennymi grupami ludzi, czyli, w tym przypadku, ludzi młodych i seniorów. Seria zorganizowanych w ramach zadania szkoleń będzie miała na celu ułatwienie tej współpracy w szacunku dla różnorodności potrzeb i światopoglądów różnych grup.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group