Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wsparcie dla Hospicjum

Piątek, 22 stycznia 2021, 11:28
Autor: red
Żarów: Wsparcie dla Hospicjum
Fot. UM Żarów
Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy otrzymało środki finansowe z budżetu gminy Żarów na realizację zadania „Działania na rzecz osób w terminalnej fazie choroby nowotworowej”.

Na wsparcie hospicjum, z którego usług mogą również bezpłatnie korzystać mieszkańcy gminy Żarów, została przeznaczona kwota 12.200 złotych. Umowa na wsparcie hospicjum jest podpisywana każdego roku. W 2020 roku Hospicjum w Świdnicy objęło swoją opieką 8 mieszkańców z gminy Żarów.

– Chorzy z terenu gminy Żarów zostali objęci bezpłatną opieką lekarską i pielęgniarską. Lekarz odwiedzał chorych w domach mimo trudnej sytuacji pandemicznej, podopieczni nie pozostali bez opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Pielęgniarki udzielały usług pielęgnacyjnych oraz wykonywały fachowe zabiegi pielęgniarskie. Rodziny chorych miały możliwość wypożyczenia sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego. Zakupiliśmy także niezbędne środki medyczne i dezynfekcyjne. Pacjenci zostali objęci opieką w okresie realizacji zadania, pomimo pandemii wirusa Covid-19 – mówi Gabriela Kaczkowska ze świdnickiego hospicjum.

Dzięki środkom finansowym, które każdego roku przekazujemy na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy, również mieszkańcy gminy Żarów, którzy potrzebują pomocy i fachowej porady, mogą takie tutaj bezpłatnie uzyskać. A wszystkie usługi świadczone choremu i jego rodzinie przez hospicjum są bezpłatne. Umowę na wsparcie placówki podpisali burmistrz Leszek Michalak oraz przedstawiciele świdnickiego hospicjum.

– Hospicjum zapewnia opiekę medyczną i wspiera ludzi, wobec których medycyna często jest już bezsilna. Chorzy potrzebują wsparcia i obecności drugiego człowieka, dlatego corocznie, zabezpieczamy w budżecie gminy środki finansowe na ten cel – podkreśla burmistrz Leszek Michalak.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” ma swoją siedzibę przy ul. Jodłowej 31 w Świdnicy, czynne jest od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-15.00, nr tel. 74 852 03 46. Z powodu koronawirusa hospicjum otwarte jest w godz. 9.00-14.00). Adres poczty elektronicznej: biuro@hospicjum.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group