Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wsparcie dla najbardziej potrzebujących dzieci

Czwartek, 6 marca 2014, 9:36
Aktualizacja: 9:37
Autor: red.
Żarów: Wsparcie dla najbardziej potrzebujących dzieci
Fot. UM Żarów
Jesteś rodzicem lub opiekunem dziecka, które na skutek choroby lub wypadku znalazło się w ciężkim stanie klinicznym? Znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej? Do 28 marca możesz starać się o roczne stypendium Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES.

- Program Pomocy Dzieciom ma na celu wsparcie finansowe na zapewnienie funkcji życiowych dzieci, które potrzebują pomocy respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego czy innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Stowarzyszenie na Recz Niepełnosprawnych SPES z Katowic utworzyło specjalny fundusz pomocy stypendialnej, a zebrane środki rozdysponuje wśród najbardziej potrzebujących - wyjaśnia Anita Denes-Ziemkiewicz, kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

O stypendium mogą ubiegać się osoby, które wypełnią droga elektroniczną wniosek. Do niego nie trzeba załączać żadnych dokumentów. Pracownicy stowarzyszenia skontaktują się z wybranymi rodzinami, które zostaną zakwalifikowane do programu. Następnie będą one musiały skompletować potrzebną dokumentację i przesłać ją do weryfikacji. Wnioski o stypendia na lata 2014/2015 przyjmowane są do 28 marca.

Wszystkie informacje w temacie pomocy stypendialnej dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym można uzyskać na stronie internetowej www.spes.org.pl/stypendia

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group