Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 526
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wsparcie dla organizacji kombatanckich

Czwartek, 6 lutego 2014, 14:10
Aktualizacja: 14:14
Autor: red.
Świdnica: Wsparcie dla organizacji kombatanckich
Fot. Starostwo Powiatowe
Powiat świdnicki wspiera Organizacje Kombatanckie i Żołnierskie Ziemi Świdnickiej. W tym roku zakupione zostały paczki żywnościowe dla najstarszych i najbardziej potrzebujących członków związków.

- Wsparcie to stanowi kolejny krok, w pomocy, którą postanowiliśmy skierować do kombatantów z terenu powiatu i zrzeszonych w nieformalnym związku Organizacji Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej – mówi Alicja Synowska, wicestarosta świdnicki. - Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja niektórych członków tych związków jest bardzo trudna, w większości są to ludzi w podeszłym wieku, niekiedy już 90 letni, w większości mający problemy ze zdrowiem. Te symboliczne paczki żywnościowe mają za zadanie pomóc im w codziennym funkcjonowaniu i są elementem szerszych działań, które realizujemy - dodaje wicestarosta.

Jednym z elementów pomocy, którą powiat kieruje do kombatantów jest coroczne spotkanie opłatkowe, na którym członkowie związków spotykają się z władzami samorządowymi, służbami mundurowymi i duchowieństwem z diecezji świdnickiej. - Współpracujemy także z ośrodkami zdrowia i szpitalami w kwestii dostępu naszych kombatantów do świadczeń zdrowotnych. Jesteśmy na etapie konstruowania specjalnego programu zdrowotnego adresowanego do kombatantów – kończy Alicja Synowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group