Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wsparcie dla pogotowia

Niedziela, 5 kwietnia 2020, 13:27
Autor: red
Żarów: Wsparcie dla pogotowia
Fot. UM Żarów
1 kwietnia do Urzędu Miejskiego w Żarowie wpłynęła prośba Dyrektora Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy o udzielenie wsparcia w zakresie zakupu środków ochrony indywidualnej dla pracowników oraz środków dezynfekujących.

Burmistrz Leszek Michalak podjął decyzję o przekazaniu z budżetu Gminy Żarów pomocy finansowej w wysokości 10.000 złotych na zakup najbardziej obecnie potrzebnych środków ochrony osobistej dla ratowników medycznych pogotowia w Świdnicy.

– Z uwagi na trudną sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 nieustannie występuje konieczność udzielania pomocy ratunkowej na rzecz mieszkańców naszego regionu w stanie podwyższonej gotowości, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w tym również mieszkańców gminy Żarów. Wiąże się to z narażeniem zdrowia i życia każdego dnia przez pracowników Pogotowia. Mam świadomość, że środki te nie są wystarczające, by pokryć całość potrzeb pracowników medycznych, ale choć tak możemy podziękować Państwu za niezwykle ciężką pracę, którą wykonujecie dla nas wszystkich – napisał w piśmie do Pogotowia Leszek Michalak burmistrz Żarowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group