Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wsparcie dla potrzebujących

Niedziela, 26 maja 2013, 16:48
Aktualizacja: 16:53
Autor: red.
Strzegom: Wsparcie dla potrzebujących
Fot. UM Strzegom
Pomoc w poszukiwaniu miejsc pracy bezrobotnym, sprowadzanie i dystrybucja żywności dla osób bezrobotnych i potrzebujących – to główne cele działalności Stowarzyszenia Promocji Zatrudnienia i Aktywizacji Zawodowej Bezrobotnych "Euro–Partner" mającego swoją siedzibę w Centrum Aktywności Społecznej Karmel w Strzegomiu.

14 maja br. przedstawiciele stowarzyszenia - przewodniczący Janusz Musiał, zastępca Jolanta Adamczak oraz Renata Głąb spotkali się z burmistrzem Strzegomia Zbigniewem Suchytą w celu omówienia działalności "Euro-Partnera", przedstawienia różnych problemów, bolączek oraz potrzeb. - Staramy się pomagać tym, którzy do nas przyjdą, jednak z różnych względów jest to pomoc ograniczona - mówili w trakcie spotkania członkowie stowarzyszenia. - Szczególnie trudne są sytuacje, kiedy ludzie nie mają środków do życia i oczekują od nas, że znajdziemy dla nich pracę.

Burmistrz podkreślił, że sytuacja na rynku pracy jest wyjątkowo ciężka i gmina robi wiele, aby pomóc bezrobotnym. Dzięki temu, że pojawił się pierwszy inwestor - FSB Piekarnie Sp. z o. o. zatrudnienie w firmie znalazło aż 59 osób (na 104) z gminy Strzegom i należy się z tego bardzo cieszyć. Kolejni inwestorzy, którzy będą chcieli u nas rozpocząć swoją działalność produkcyjną, wpłyną na zmniejszenie bezrobocia. Także dzięki uruchomieniu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Strzegomiu pracę znajdzie 10 osób - Gmina robi, co może, jednak od tworzenia miejsc pracy nie jest Urząd Miejski czy stowarzyszenie, tylko Urząd Pracy - podkreśla burmistrz Strzegomia, dodając, że szczególnie zależy mu na pobudzaniu lokalnej gospodarki, dlatego stara się pomagać przedsiębiorcom, aby się rozwijali i dzięki temu tworzyli nowe miejsca pracy.

Burmistrz zaznaczył, że w gminie Strzegom pomoc społeczna realizowana jest poprzez 3 instytucje: Ośrodek Pomocy Społecznej, Stołówkę Charytatywną i Bank Żywności. Dystrybucją żywności w Banku Żywności zajmuje się właśnie stowarzyszenie "Euro-Partner". - To, co Państwo robią w ramach Banku Żywności, to jest najważniejsze. W ten sposób pomagacie tym mieszkańcom naszej gminy, których nie stać na zakup najpotrzebniejszych artykułów żywnościowych. Jestem Wam za to bardzo wdzięczny i bardzo dziękuję - podsumował Zbigniew Suchyta.

Warto jeszcze dodać, że gmina pokrywa koszty transportu darów z Banku Żywności do Strzegomia. Gospodarz miasta obiecał członkom "Euro-Partnera" pomoc w remoncie pomieszczenia, w którym magazynowana jest żywność, znajdującego się na ul. Al. Wojska Polskiego.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group