Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wsparcie dla przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać

Czwartek, 2 kwietnia 2015, 13:06
Aktualizacja: 15:17
Autor: red.
Żarów: Wsparcie dla przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać
Fot. UM Żarów
Na duże zwolnienie z podatku od nieruchomości mogą liczyć żarowscy przedsiębiorcy, którzy zamierzają prowadzić nowe inwestycje na terenie gminy Żarów. Pakiet pomocy przeznaczony jest dla przedsiębiorców realizujących nową inwestycję lub inwestycję początkową na rzecz nowej działalności oraz tych, którzy stworzą nowe miejsca pracy.

Ulgi dla lokalnych przedsiębiorców są wynikiem podjętej uchwały podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. - Warunkiem udzielenia pomocy jest dokonanie przed rozpoczęciem prac związanych z inwestycją pisemnego zgłoszenia zamiaru korzystania z pomocy, wniesienie wkładu własnego (co najmniej 25 procent) oraz utrzymanie inwestycji w regionie co najmniej od 3 do 5 lat od zakończenia inwestycji, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa. Wysokość zwolnienia z podatku od nieruchomości jest uzależniona od wysokości zainwestowanej kwoty przez okres 2,4 lub 5 lat w wysokości 100 procent naliczonego podatku od nieruchomości lub przez okres 4,8 lub 10 lat w wysokości 55 procent naliczonego podatku. Podjęcie tej uchwały było bardzo oczekiwane przez przedsiębiorców, którzy zamierzają prowadzić nowe inwestycje na terenie naszej gminy - tłumaczy Teresa Drąg z Referatu Finansowo-Budżetowego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Bliższych informacji dotyczących pomocy regionalnej udzielają pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie w Referacie Finansowo-Budżetowym, także telefonicznie pod nr 74 858 05 91 wew. 358.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group