Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Wsparcie dla szkół z gminy Marcinowice

Niedziela, 10 lutego 2019, 13:41
Autor: red
Gmina Marcinowice: Wsparcie dla szkół z gminy Marcinowice
Fot. UG Marcinowice
Szkoły podstawowe w Marcinowicach i Strzelcach zyskają sprzęt oraz wsparcie finansowe na rozwój kompetencji oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

Wniosek gminy o dofinansowanie projektu pt: „Rozwijamy kompetencje kluczowe w Gminie Marcinowice” otrzymał pozytywną ocenę Komisji Oceny Projektów, Instytucji Organizującej Konkurs Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i został zarekomendowany do dofinansowania.

W ramach projektu pracownie przyrodnicze i matematyczne prowadzone w szkołach doposażone zostaną w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów oraz pomoce dydaktyczne do nauczania matematyki. Dzięki zajęciom realizowanym w ramach projektu uczestnicy podniosą swoje kompetencje i nabędą umiejętności, które są niezbędne na rynku pracy. Programem objęci zostaną również uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W ramach projektu swoje kompetencje zawodowe podniosą także nauczyciele.

W projekcie udział weźmie w sumie 279 uczniów oraz 43 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach i Strzelcach.

Wartość projektu to 431 647,28 zł, w tym wkład własny Gminy Marcinowice wynosi 22 860,15 zł.

Projekt zrealizowany zostanie zgodnie z ZIT Wałbrzyskim, Priorytet 4.2. Poprawa poziomu edukacji i promowanie uczenia się przez całe życie, Działanie 4.2.1. Równy dostęp do edukacji Działanie 4.2.2. Kształcenie i szkolenie zawodowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group