Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1158
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Wsparcie płynie nieustannie

Sobota, 16 grudnia 2023, 13:11
Autor: red
Jaroszów: Wsparcie płynie nieustannie
Fot. UM Strzegom
W Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Jaroszowie od wielu lat dzieci są dożywiane w stołówce szkolnej.

W tym roku szkolnym zadbaliśmy nie tylko o smaczne posiłki, ale także o nowy wystrój naszej stołówki. Dzięki dofinansowaniu „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jaroszów i Rusko” zakupiliśmy nowe stoliki i krzesła na kwotę 3,5 tys. zł. Nasi uczniowie w lepszych warunkach spożywają posiłki, a stołówka jest estetycznym miejscem skupiającym dzieci.

Dbamy nie tylko o dokarmianie uczniów. Ważnym elementem w naszej pracy jest również zdrowie psychiczne naszych uczniów. Gabinet terapii pedagogicznej i kąciki relaksu w świetlicy szkolnej to tylko jedne z wielu elementów pozwalające uczniom na wyciszenie i odnalezienie przyjaźni wśród kolegów i koleżanek.

Kolejne nasze działania mające na celu na wpływanie na nawiązywanie dobrych relacji rówieśniczych jest stworzenie „strefy relaksu” dla uczniów klas IV-VIII. W tym celu w realizacji naszego działania zwróciliśmy się również do „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jaroszów i Rusko”, by prosić o wsparcie na zakup wypoczynkowych kanap dla uczniów i otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 2 tys. zł.

W trosce o rozwój naszej placówki zawsze możemy liczyć na naszych darczyńców. Los naszych uczniów jest również dla nich ważny. Mówiąc za naszym patronem J. Korczakiem „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” wiemy, że nie ma nic piękniejszego niż radosne i szczęśliwe dzieciństwo w bezpiecznej i przyjaznej dziecku szkole.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group