Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1382
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wsparli Weronikę

Wtorek, 5 marca 2024, 15:13
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wsparli Weronikę
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Ponad 230 uczestników wzięło udział w Biegu Tropem Wilczym, który odbył się w niedzielę, 3 marca na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Po raz pierwszy imprezie towarzyszył Piknik Pamięci. Służby mundurowe z naszego regionu przygotowały stoiska z mnóstwem atrakcji, nie zabrakło też pysznych potraw i wypieków. Wszystko po to, by wesprzeć rehabilitacje Weroniki Makowskiej.

Uczestnicy wystartowali punktualnie o godz. 14.00. Dzieci miały do pokonania dystans 300 m, dorośli - 1963 metrów. Na mecie wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody specjalne ufundowane przez firmy Zebra, JAKO Sport, Magnolia - Rast oraz Gminę Jaworzyna Śląska i Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej. Wręczali je burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz oraz zastępca burmistrza Justyna Chrebela.

Na stadionie oprócz biegu na mieszkańców gminy czekały jeszcze atrakcje zorganizowane w ramach Pikniku Pamięci – pokazy wojskowe, zabawy, konkursy oraz stoiska przygotowane przez służby mundurowe. Nie zabrakło także stoiska z pysznymi potrawami i słodkościami. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Weroniki Makowskiej, która po wypadku walczy o powrót do jak największej sprawności.

Przypomnijmy, w 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group