Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Milikowice: Wspierają Karolinkę

Poniedziałek, 5 lipca 2021, 15:54
Autor: red
Milikowice: Wspierają Karolinkę
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Dmuchańce, loteria fantowa, mnóstwo pyszności i dobrej zabawy. Mieszkańcy Milikowic ponownie otworzyli serca dla Karolinki Gładkiej, by wesprzeć ją w nierównej walce z nowotworem. 3 lipca zorganizowali festyn, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie dziecka.

Przypomnijmy, Karolinka Gładka z Milikowic walczy z nowotworem. W trakcie leczenia węzłów chłonnych na szyi dziecka pojawił się mały guz. Po serii badań okazało się, że jest to nowotwór, złośliwy mięsak, Sarcoma Ewing. Przy tym typie nowotworu ważne jest jak najwcześniejsze rozpoznanie choroby, zanim wystąpią przerzuty na inne organy. Daje to większe szanse na wyleczenie i zmniejsza ryzyko nawrotu nowotworu.
Dzieciństwo Karolinki w jednej chwili przeniosło się na oddział onkologiczny. Od tamtej pory szpital, sprzęt medyczny stały się jej codziennością. Dziewczynka przeszła operację wycięcia guza. Jest w trakcie chemioterapii. Czeka ją jeszcze radioterapia.

Rodzina i przyjaciele zakasali rękawy i wspierają rodzinę jak mogą w tej nierównej walce. Zbierają środki na lekarstwa, dojazdy do szpitala oraz inne niezbędne w leczeniu rzeczy. Koszty leczenia przewyższają możliwości finansowe rodziny Karolinki.
Dziewczynkę można wesprzeć, przekazując darowiznę na jej subkonto w fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, nr konta:
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
Tytułem: Karolina Gładka

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group