Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1133
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wspierajmy przedsiębiorców

Czwartek, 12 listopada 2020, 13:31
Autor: red
Świdnica: Wspierajmy przedsiębiorców
Fot. UM Świdnica
W związku z rosnąca liczbą zakażeń rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które mają powstrzymać rozwój epidemii w Polsce. Kolejne restrykcje to jeszcze większy cios dla wielu małych firm i mikro przedsiębiorców.

Pomóc mogą im mieszkańcy. Akcja #KupujeLokalnie oraz #ZamawiamLokalnie to wyraz solidarności, a zarazem próba wsparcia przedstawicieli branż, które zostały najbardziej dotknięte przez pandemię.

Akcja #KupujLokalnie ma na celu wsparcie lokalnych przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii koronawirusa borykają się z problemami, nierzadko walcząc o przetrwanie. Urząd Miasta Świdnicy za pośrednictwem mediów społecznościowych zachęca mieszkańców i mieszkanki do zakupu produktów lokalnych w szerokim znaczeniu tego słowa. Chodzi już nie tylko m.in. o warzywa i owoce, lecz wsparcie całego sektora usługowego, fitness, beauty i wielu innych. Przypominamy, że wszystkie sklepy, sklepiki, butiki, drogerie, pasmanterie etc. znajdujące się na świdnickim Rynku oraz w bliższej i dalszej okolicy, pozostają otwarte. Jedynie sklepy w galeriach handlowych są zamknięte.

Ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej dotknęły także branżę gastronomiczną. Z myślą o nich powstała specjalna zakładka na stronie internetowej geoportal/swidnicanawynos oraz hashtag #ZamawiamLokalnie. W serwisie dostępna jest aktualna baza świdnickich przedsiębiorców i lokali gastronomicznych, oferujących zakupy z dowozem, mobilne usługi, posiłki na wynos albo dostarczane do klientów. W ten sposób Urząd Miasta promuje świdnickie bary oraz restauracje i namawia mieszkańców do zamawiania dań na wynos.

Firmy chcące dołączyć do akcji mogą same wypełnić specjalny formularz w formie elektronicznej dostępny na stronie geoportalu. W razie pytań prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 74/856 28 60 i 605 788 006.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group