Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wspólna Wigilia mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska

Niedziela, 24 grudnia 2017, 9:57
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wspólna Wigilia mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Jak co roku w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia udało się zorganizować wspólną Wigilię mieszkańców naszej gminy.

Wspólnymi siłami, wyzwania jakim na pewno jest przygotowanie wieczerzy na ponad 160 osób, podjął się Ośrodek Pomocy Społecznej, Parafia pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP. Tym razem swoich pomieszczeń oraz kuchni udostępniła Szkoła Podstawowa.

Szczególny okres Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia najczęściej spędza się w gronie najbliższych, ale nie zawsze i nie wszystkim jest to dane. To właśnie dla tych osób, tuż przed świętami, organizowana jest Wigilia.

Wieczerzę rozpoczęła modlitwa, którą poprowadził ks. proboszcz Janusz Stokłosa. Następnie przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Wszystkim przybyłym życzenia świąteczne złożył również Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, radni Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej. Wreszcie nadszedł czas na spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw i pysznych ciast. Spotkanie wigilijne umilił występ artystyczny przygotowany przez najmłodszych mieszkańców gminy. Na zakończenie każdy otrzymał upominki, przygotowane przez Gminę Jaworzyna Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group