Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspólne patrole działkowców i Policji

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 1 marca 2013, 2:18
Aktualizacja: 2:20
Autor: red.
Fot. archiwum
Już od wiosny ruszą wspólne patrole działkowców z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Z inicjatywy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odbyło się spotkanie z gospodarzami Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu Świdnicy. W trakcie spotkania zaproponowano Prezesom Ogrodów Działkowych wspólne patrole terenów ogrodów działkowych . Przedstawiciele Policji w osobach Z-cy naczelnika Wydziału Prewencji kom. Roberta Hamudy i nadkom. Roberta Topolskiego specjalisty ds. prewencji kryminalnej odpowiadali na pytania zgromadzonych na spotkaniu działkowców, dotyczyły one ogólnie pojętego bezpieczeństwa osób i mienia na terenach zielonych.

Głównym problemem poruszonym na spotkaniu były kradzieże z włamaniem do altan ogrodowych. W wyniku tych zdarzeń działkowcy tracą czasami cenne przedmioty pozostawione w altanach lub w ich pobliżu.
W związku z dużą ilością kradzieży na działkach oraz w ze zbliżającym się okresem wiosenno – letnim, Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy postanowiła podjąć wzmożone działania prewencyjne zapobiegające dokonywaniu przestępstw i wykroczeń na szkodę właścicieli zagospodarowanych terenów zielonych na terenie Świdnicy.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~działkowiec 1-03-2013 10:59
Ha, ha. Na wiosnę! A jesienią już działki zostały okradzione ze wszystkiego, co da się opchnąć w skupie. Wiosną, co najwyżej to możecie sobie panowie piknik wspólny piknik urządzić. Kradzieże zaczynają się wtedy, kiedy się ochładza i pojawiają się na działkach bezdomni. To każde dziecko wie. Paranoja
~poziomka 7-03-2013 23:00
w zimę widziałam chodzących po działkach strażników miejskich,i chyba tylko na nich już można liczyć,i nieważne panowie,co o was ludzie gadają,my działkowicze ślicznie dziękujemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group