Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 520
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Wspólne posiedzenie

Sobota, 7 marca 2020, 15:06
Autor: red
powiat świdnicki: Wspólne posiedzenie
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
6 marca odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w temacie ewentualnych zagrożeń zakażeniem wirusem COVID–19 oraz procedur związanych w przypadku wykrycia potencjalnego zakażenia.

W spotkaniu udział wzięli szefowie służb mundurowych z terenu Powiatu Świdnickiego, Powiatowy Inspektor Sanitarny, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Prokurator Rejonowy oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego, świdnickiego pogotowia, Szpitala „Latawiec” w Świdnicy i „Mikulicz” w Świebodzicach.

W obecności Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Powiatowy Inspektor Sanitarny omówił procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażeniem Koronawirusem oraz „na gorąco” przedstawił swoją rekomendację w związku z podejrzeniem zarażenia wirusem u jednego z uczniów świdnickiej placówki oświatowej.

Przedstawiciele Pogotowia oraz Szpitala „Latawiec” i „Mikulicz” potwierdzili znajomość i stosowanie procedur z Ministerstwa Zdrowia, od Wojewody Dolnośląskiego i Głównego Inspektora Sanitarnego związanych z potencjalnym zagrożeniem wirusem COVID-19. Potwierdzili także, że wszystkie placówki posiadają niezbędne zasoby środków sanitarnych i higienicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group