Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wspólnie wypromują artystów

Sobota, 9 marca 2019, 7:32
Autor: red
Świdnica: Wspólnie wypromują artystów
Fot. użyczone
20 tysięcy euro dofinansowania dostały wspólnie Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy oraz biblioteka w Policach nad Metuji na promocję polskich i czeskich twórców pogranicza. Całkowita wartość projektu to około 28 122,51 tys. euro.

Projekt „Słowem i obrazem”, na realizację którego obie placówki uzyskały dofinansowanie, zakłada szereg działań z zakresu literatury, fotografii, grafiki, mających na celu przybliżenie kultury polskiej i czeskiej tworzonej przez artystów z pogranicza. Do końca października zaplanowano m.in. warsztaty plenerowe w Policach nad Metuji oraz konkurs, w którym wyłonieni zostaną autorzy z dorobkiem literackim (jeden z Polski, drugi z Czech), którym zostanie wydana książka w tłumaczeniu na oba języki. Podczas finału, który zaplanowano na połowę czerwca, w Świdnicy odbędzie się wystawa poplenerowa połączona z promocją książek. Podsumowanie odbędzie się także jesienią po czeskiej stronie, a następnie wystawa wróci do Polski.

To nie pierwszy projekt zrealizowany wspólnie przez obie biblioteki. W 2012 roku koordynowały one „Literackie Inspiracje”.
- Biblioteki prowadzą współpracę od lat. Pomysł wspólnego projektu zrodził się podczas kolejnej wizyty partnerskiej. Na etapie przygotowywania się do napisania wniosku odbywały się spotkania dyrektorów placówek, pomysłodawcy projektu oraz zespołów realizujących go po obu stronach. Chcemy przybliżyć dorobek artystów i twórców pogranicza, którzy cieszą się uznaniem w swoim kraju, ale zupełnie nie są znani u sąsiadów – mówi Ewa Cuban, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

Mikroprojekt "Słowem i obrazem" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2014-2020 "Przekraczamy granice"

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group