Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wspólnymi siłami można więcej

Sobota, 23 listopada 2013, 9:42
Aktualizacja: 9:43
Autor: red.
Żarów: Wspólnymi siłami można więcej
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy osiedla przy ulicy Księżnej Jadwigi w Żarowie będą mogli czuć się bezpieczniej. Nowe oświetlenie i wytyczony chodnik, które powstają na tym terenie to efekt dobrej współpracy mieszkańców i żarowskiego samorządu. Gmina zapewniła wsparcie techniczne i finansowe, a mieszkańcy zaoferowali dofinansowanie ułożenia linii oświetleniowej wraz ze słupami.

Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać. - W tą społeczną inicjatywę zaangażowanych było wiele osób, jednak głównymi pomysłodawcami tej sytuacji są mieszkańcy naszego osiedla, Tomasz Rudnik i Robert Kwiecień. To oni zaproponowali innym mieszkańcom wsparcie finansowe dla tej inwestycji, co spotkało się z naszą aprobatą. Na naszym osiedlu było nie tylko ciemno, często również wzywana była policja do hałasującej młodzieży. A tak, będzie bezpieczniej i przyjemniej - cieszy się Mariola Zawisza, mieszkanka osiedla przy ulicy Księżnej Jadwigi w Żarowie.

Osiedle domków jednorodzinnych przy ulicy Księżnej Jadwigi w Żarowie to osiedle przy którym mieszkańcy chętnie lokują swoje zabudowania. Jednak jeszcze nie tak dawno nie było tam nawet wytyczonej drogi. Dziś droga została wytyczona, budowany jest nowy chodnik, a dzięki współpracy z mieszkańcami powstaje także nowe oświetlenie. - Jesteśmy wdzięczni za taką formę współpracy i cieszymy się, że zyskała poparcie ze strony naszej gminy. Nie chcieliśmy wymagać i żądać, choć tak najprościej. Zaproponowaliśmy taką formę pomocy, która przyniesie nam wszystkim korzyści. I mamy nadzieję, że prace remontowe, które na dobre ruszyły w tym roku na naszym osiedlu będą w przyszłym roku również kontynuowane - dopowiada Tomasz Rudnik, mieszkaniec osiedla przy ulicy Księżnej Jadwigi.
Wspólna inwestycja przy ulicy Księżnej Jadwigi w Żarowie to nie jedyny przykład dobrej współpracy gminy i mieszkańców. - To nie jest pierwsze przedsięwzięcie, w którym dobra współpraca przynosi wymierne korzyści.

Podobna sytuacja miała miejsce w Wierzbnej, gdzie mieszkańcy zaoferowali wsparcie finansowe przy transporcie, a gmina dołożyła płyty, które otrzymała po byłej cukrowni w Pastuchowie. W ten sposób wspólnymi siłami udało się dokonać utwardzenia nawierzchni. Kolejna inwestycja w Żarowie, tym razem przy ulicy Księżnej Jadwigi jest również przykładem, że razem można naprawdę wiele osiągnąć. Jeśli więcej będzie takich kreatywnych inicjatyw i pomysłów, mogę zapewnić, że wsparcie techniczne, organizacyjne i finansowe ze strony gminy będzie zawsze - tłumaczy burmistrz Leszek Michalak.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group