Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Współpraca szkół

Czwartek, 23 stycznia 2014, 10:38
Aktualizacja: 11:39
Autor: red.
Świdnica: Współpraca szkół
Fot. użyczone
Podczas tegorocznego konwentu Moda na Wolontariat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy mieli możliwość poznać wolontariuszy z różnych szkół, nawiązać nowe znajomości i podzielić się doświadczeniami.

Wymiana doświadczeń zainspirowała uczniów Liceum nr 4 w Świdnicy do zainicjowania współpracy pomiędzy naszymi szkołami. Od listopada wolontariusze IV LO odwiedzają swoich młodszych kolegów w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy i wspólnie bawią się językiem angielskim.

Zapytaliśmy uczniów liceum dlaczego zdecydowali się na wolontariat: „Do wolontariatu zachęciła mnie możliwość pozyskania nowych doświadczeń, gdyż swoją przyszłość wiążę z posadą nauczycielską. Jest to zatem swoista możliwość sprawdzenia się w tym kierunku.”(Michał Kurowski klasa IIIc policyjna),

„Biorę udział w wolontariacie w SP nr 6 ponieważ lubię dzieci. Chciałabym im pomóc i mogę to realizować właśnie w ten sposób. Pomagamy dzieciom, które mają problemy z nauką języka angielskiego i chcemy im pokazać, że ta nauka może być też formą zabawy.” (Roksana Szczypek klasa Ia wojskowa).

Zajęcia odbywają się regularnie w godzinach popołudniowych, uczniowie klas 4 i 5 z chęcią biorą udział w zabawach językowych: „Na lekcjach bawimy się, dostajemy naklejki i możemy też odrobić zadanie domowe” (Rafał Majewski klasa 4 SP6).

Pomimo wielu obowiązków wolontariusze z Liceum nr 4 godzą swoją działalność z nauką: „Spokojnie dzielę swój czas na szkołę, naukę, przygotowanie do matury naukę uczniów ze SP. Poświęcenie jednej godziny tygodniowo na pomoc dzieciakom nie sprawia mi dużego problemu. Dzięki temu czuję satysfakcję z pomocy.” (Karol Kuźniewski klasa IIIc policyjna), „Pracę w wolontariacie udaje mi się bez trudu pogodzić z przygotowaniem do matury. Te 45 minut które poświęcam na prace w SP nr 6 to w skali tygodnia bardzo niewiele czasu.” (Michał Stróżyk klasa IIIb strażacka).

Niezmiernie cieszymy się, że tak młodzi ludzie podjęli się zadania mającego na celu niesienie pomocy drugiej osobie. Każda forma działalności na rzecz środowiska lokalnego rozwija w młodzieży zainteresowania, umiejętności społeczne, a przede wszystkim niesie ze sobą wiele wartości wychowawczych, kształtujących kreatywność, odpowiedzialność, wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka.

(Magdalena Zawadzka)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group