Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wspomnienie Libanu

Piątek, 20 stycznia 2023, 13:45
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wspomnienie Libanu
Fot. organizatorzy
Dobrze znany jaworzynianom podróżnik Bolesław Grabowski ponownie spotka się z mieszkańcami. Tym razem opowie o wyprawie do Libanu.

„Liban to też Ziemia Święta pełna epizodów zarówno ze Starego jak i Nowego Testamentu. Historia Libanu sięga 5 tysięcy lat przed Chrystusem. Liban to przede wszystkim kraina zapierających dech pejzaży i wspaniałe zabytki. Kraj legendarnych cedrów, świętego Charbela i niesamowitych starożytnych świątyń w Baalbek. To miejsce magiczne, wręcz nasycone religijnością. Libańczycy to ludzie gościnni, otwarci i tolerancyjni” – czytamy na stronie Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, organizatora spotkania. Podczas spotkania, Bolesław Grabowski przybliży słuchaczom Liban i spróbuje przełamać wiele stereotypów narosłych przez lata o tym niezwykłym kraju.

Bolesław Grabowski jest nie tylko podróżnikiem, ale także nauczycielem geografii. Obieżyświat zwiedził niemal wszystkie kontynenty. Był w Japonii, Australii, Peru, Boliwii, Kanadzie, USA, Indiach, Egipcie, krajach Afryki Środkowej i w wielu krajach europejskich.

Spotkanie odbędzie się w piątek 20 stycznia w Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej przy ul. Wolności 23b, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group